Wpis z mikrobloga

@Brazylia: w sumie tu nie było slightly, tylko to tak dziwnie wyglądało, bo pierwszy Brazylijczyk nie dotknął piłki i w rezultacie to było bardzo długie, wolne podanie xD
  • Odpowiedz
@Brazylia: VAR jest potrzebny, bo za dużo było niesprawiedliwości, ale prawda jest taka, że zabrał też radość z goli bo ja zawsze mam z tyłu głowy czy nie anulują.
  • Odpowiedz
  • 180
@dondon To tylko dowodzi jak wiele wyników musiało być wypaczonych kompletnie przez brak var. Jaraliśmy się bramkami, których nie było. Mam wrażenie, że teraz jest znacznie więcej spalonych, ale też znacznie więcej karnych.
  • Odpowiedz
@EBerne: podwójną, ale mniejszą, bez wybuchu euforii.
@Iudex: Czy milimetrowy spalony barkiem jest wypatrzeniem? Albo brak karnego za taki lekki, wymuszony kontakt jak w Polska - Arabia? W wypadku sytuacji stykowych pewnie odpuściłbym sobie VAR.
No, ale ja nie o tym bo generalnie VAR popieram i wiele meczów na pewno przed wypaczeniem uratował, ale też trochę tej dzikiej radości po bramce zabrał. Coś za coś, nie ma złotego
  • Odpowiedz
@Iudex: ale poczytaj debili pod meczem Polski z Arabią i dowiedz się, że mecz był wypaczony bo gościu nam nieprawidłowego karnego gwizdnął. Przecież to jest kur** skandal, że tacy dalej będą pisać głupoty o rzekomym sprzedaniu meczu, kompletnie pomijając fakt, że ten sam sędzię już pierwszej połowie oszczędził nam Casha.
  • Odpowiedz
@pikus88: jak oszczędził? Nie widział po prostu, a jest dokładnie określone kiedy sędzia może skorzystać z pomocy varu i ta sytuacja nie podchodziła pod to. Czysty fart Casha

VAR na mistrzostwach, podobnie jak w innych turniejach i meczach, może interweniować tylko w określonych sytuacjach. Są to:


kontrowersje związane z golem, kontrowersje związane z rzutem karnym, kontrowersje związane z czerwoną kartką, przypadku pomylenia zawodników przez sędziego np. przy pokazaniu kartki
  • Odpowiedz
@Iudex: choć z drugiej strony jest coraz mniej finezji, bo coraz wiecej druzyn liczy na błąd przeciwnika. Coraz częściej jest laga, bo latwiej jest to zrobic czysto niż wykonać paradę. Dotkniesz obroncy czy obronca ciebie i od razu jest ała, faulujo, a wczesniej jak sedzia nie widział do akcja szla do końca. Gralo się aż sedzia gwiźnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Iudex: Weź też pod uwagę, że zmieniło się podejście. Teraz sędziowie puszczają praktycznie wszystko, bo potem na varze się sprawdza w razie czego. Wcześniej czy był spalony decydował liniowy w 0.5s, teraz akcja leci dalej i dopiero jak się uspokoi to pokazuje decyzję albo idą na vara sprawdzać jak padnie bramka.
  • Odpowiedz
@dondon: @cyconiusz: @Yahoo_:
Pamiętajcie też, że interpretacje sędziów ulegają zmianom. VAR jest względnie nową technologią, więc jest mniej płynności, ale to może zostać dopracowane. Już jest lepiej dzięki wydłużeniu doliczonego czasu gry, co widać na tych mistrzostwach. Równie dobrze mogą się zmienić interpretacje tych sytuacji, tak aby dodać więcej polotu i finezji w tej smutnej dyscyplinie.
  • Odpowiedz