Wpis z mikrobloga

Mój kolega pracuje w elektromarkecie i dowozi ludziom sprzęt i często odbiera stary np. zmywarki, pralki, telewizory itp
Przeraża go jak często klienci oddają za frajer działający sprzęt, który można by było sprzedać na OLX nawet za parę stówek, albo oddać biednym za darmo, a tak wszystko idzie na elektrozłom. Apeluje, aby kupując nowe urządzenie nie zamawiać opcji odbiór starego, tylko wystawiać na OLX, bo zaraz będzie jak w Niemcach, gdzie po gwarancji oddaje się sprzęt na recykling. Mój kolega wyznaje zasadę zero waste. Jak można na czymś zarobić choćby 20zł, to się tego nie wyrzuca, tylko na OLX albo Allegro, choćby miało czekać na klienta 10 lat, ale elektrorecycling to zło, bo za frajer się nie oddaje nawet popsutej suszarki do włosów. Zawsze można wyjąć silnik i sprzedać elektrykowi na Allegro za 10zł, który potem ten silnik wsadzi do suszarki oddanej do naprawy.

#oswiadczenie #technologia #agd #blackfriday #olx
  • 61
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Odsprzedawałam meble i sprzęt AGD typu pralka i mikrofalówka przy przeprowadzce na OLX - nigdy, #!$%@?, więcej xD Straciłam mnóstwo nerwów i czasu. Nie wspominając, że po kanapę za okazyjne 100 zł przyjechało dwóch typków, którzy tak się podejrzanie zachowywali, że miałam włączony telefon w kieszeni (połączenie z ówczesnym chłopakiem) plus pełne gacie. Narobili mi strachu, a kanapy i tak nie wzięli, bo nie chciało im się rozkręcać (mimo że
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: zalezy kto jak bardzo biedny, ciotka chciała być taka dobra i za grosze #!$%@?ć pralkę. Tyle co się naszarpała z januszerią za pralkę, za którą ostatecznie dostała śmieszny szmal, że powiedziała, że NIGDY więcej się w to nie bawi. Babka, która ostatecznie to wzięła, najpierw płakała, że nie ma kto jej przywieźć, a jak dostała pod klatkę, to "a kto mi to wniesie" i "czy nie da rady opuścić". Serio...
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Bardzo dobrze mówisz. Sam mam takie podejście. Ostatnio osobiście miałem taką historię. Zepsuła mi się pralka, po gwarancji. W oczekiwaniu na serwis razem z żoną zaczęliśmy przeglądać nowe modele i na jeden szczególnie się napaliliśmy. Ale w międzyczasie okazało się, że stara pralkę udało się naprawić za 200PLN.
Ale... tak się przyzwyczailiśmy do myśli o nowej pralce z bajerami, plus pojawiła się dobra promocja na model który wybraliśmy, że postanowiliśmy
@KeepCalm mam takie same podejście. Zarabiam sporo ale również ze względów ideowych wolę dawać używanym rzeczom drugie życie. Wystawiam na allegro lokalnie przez paczkomat, nie odbieram telefonów i wszystko przez czat. Jeśli coś wisi zbyt długo to obniżam cenę do skutku.


@swango: no właśnie tak to działa ;) Serio może kiedyś się na tego OLX #!$%@?łem a teraz sam się zastanawiam o co mi chodziło.

No ale 90% wykopu "- Mój
I pierdzielic się z tysiącem januszy którzy będą pisać i dzwonić zeby im za darmo pod dom 300km dalej dostarczyć… raz tak zrobiłem i nigdy więcej. A ten twój ziomek jakby był taki przedsiębiorczy to by sam to ogarnął zamiast na złom zawozić ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mam4k2: bo to zbierasz ten sprzet i na ukrainie dajesz ogloszenie. duzymi partiami sprzedajesz i sami po to przyjada. sasiad
Przeraża go jak często klienci oddają za frajer działający sprzęt, który można by było sprzedać na OLX nawet za parę stówek, albo oddać biednym za darmo, a tak wszystko idzie na elektrozłom.


@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: spróbuj sprzedać pralkę albo lodówkę na OLX to zobaczysz dlaczego XDDD Ludzie nie przychodzą, targują się w nieskończoność, zawracają dupę, chcą żeby im przywieźć i tysiąc innych rzeczy. Oddać za darmo? No to przyjedzie gość, co tym handluje/naprawia
choćby miało czekać na klienta 10 lat


@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: nie każdy ma miejsce, żeby tyle starego gówna trzymać. Ja zawsze próbuję sprzedać, ale znowu j/w - ludzie zawracają dupę, umawiają się i nie przychodzą, piszą w środku nocy, stawiają jakieś wymagania typu podrzuć 50km itd.

Zawsze można wyjąć silnik i sprzedać elektrykowi na Allegro za 10zł, który potem ten silnik wsadzi do suszarki oddanej do naprawy.


No to się pochwal ile tych
się tego nie wyrzuca, tylko na OLX albo Allegro, choćby miało czekać na klienta 10 lat, ale elektrorecycling to zło, bo za frajer się nie oddaje


@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Nie no żadne #!$%@? OLX, oże własnie przez ten portal dla nosaczy zamiast sprzedawać się oddaje pierwszej firmie która weźmie. Ale na allegro spokojnie.
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: i dobrze, ci co pisza o januszach to na OLX chyba nie sa ale czytaja skarki i zazalenia na portal. Owszem sa ale 32" #!$%@? i stary TV sprzedalem chyba za 200, jeszcze dziewczyna CRT 29" czy 21" sprzedla za 100 jakis czas temu. TV zabral Ukrainiec i jeszcze byl zadowolony. Moze ludzie mieszkaja w malych norach i nie maja gdzie trzymac nie wiem. Ja mam miejsca w opor wiec
dostaję 262515 pytań, czy mam też gry itp. a ostatecznie przychodzi po nią matka z dzieckiem i tylko ja wiem w tym towarzystwie jakie będzie zaraz rozczarowanie, gdy dojdą do domu... Wrzucam na Vinted ubrania, myśląc naiwnie, że ktoś kupi kilka na raz,


@izawoj: co do wystawiania za free, raz (pierwszy raz na OLX w ogole) to zrobiłem i nigdy więcej, ale czasem wystawiałem np. stare krzesło czy dywan za 10
@NieBendePrasowac ja dużo nie sprzedaję, ale za pierwszym razem nie ogarnęłam tych przesyłek i jak przyszło mi dymac do punktu DPD, zwalniać się specjalnie po to z pracy, by zarobić piątaka to trochę mi się odechciało. Później miliony pytań, wymiary - ok, dodaję, negocjacje i generalnie trucie d* odstrasza.

PS ej, ja kocham prasować!!!

@brednyk jestem, dzień dobry. Pogadaj trochę z kobietami, są w porządku i wiele z nich myśli logicznie. (