Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
1. Co sądzicie o inwestowaniu ok. 3 tys. złotych miesięcznie (36k/rok) w fundusze nieruchomości REITs (Real Estate Investment Trusts)?
2. Jaki jest poziom ryzyka i spodziewanego zwrotu w porównaniu z #fundusze #etf i #obligacje?
3. Czy to lepsze niż bezpośrednie inwestowanie w ziemię i #nieruchomosci? Dlaczego tak/nie? Interesuje mnie długoterminowe oszczędzanie.
4. Gdzie i jak najlepiej inwestować, mając na uwadze niskie ryzyko i nieskie opłaty/podatki? Czy polski obywatel może inwestować w REITy za #dolar #usd?

#pytanie #inwestycje #inwestowanie #finanse #akcje #gielda #reit #reity #reits #ziemia #dzialka

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6382095f4bf3873cacec6a5e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
1. Co sądzicie o inwestowaniu ok. 3...

źródło: comment_1669477893zERr2ijNchQzXQ3CJyloW4.jpg

Pobierz
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: na nie: inwestowanie w nieruchomości sypie się na całym świecie, najbardziej przegrzane rynki jak Chiny czy Kanada zaliczyły glebę, w dodatku Amerykanie coraz bardziej idą na noże z Chińczykami, a to oni napędzali wzrosty w ostatnich dziesięcioleciach przez potrzebę ukrywania majątku za granicą.
4. Możesz inwestować w REITy globalne w USD ale musisz mieć konto u brokera które to umożliwia, XTB nie zadziala.
3. Zależy, na pewno jest lepsza płynność i większy wybór (np. możesz inwestować w magazyny w Niemczech albo biura w Singapurze)
2. Zależy od funduszu. To nie jest pewny zysk.
1. Ja olałem tą sprawę bo w obecnym momencie cyklu koniunkturalnego moim zdaniem większy zwrot będzie z akcji.
@AnonimoweMirkoWyznania: REITy na wydarzenia reagują bardziej jak akcje niż fizyczne nieruchomości, co oznacza, że jest większa zmienność oraz reakcja jest szybsza (na rynkach dominują boty, więc jak wszystko idzie w dół, to REITy idą w tej samej minucie, a fizycznie nieruchomości w ciągu 1-2 roku).
OP: @Manah: @kaspil: @to_nie_tak_jak-myslisz: @Xianth2: @monyprintergobrrrr: @slgdfhsdhjfbs:

A czy to, że nieruchomości się sypią na świecie nie oznacza, że warto inwestować na dołku, mając na uwadze wieloletnią perspektywę?

Generalnie wygląda na to, że trzeba mieć dużo wiedzy i szczęścia - i lepiej iść w globalny ETF + polskie obligacje...

@analboss: Spółeczka na O, tzn? Warto w to inwestować z Polski?

---

Ten komentarz został
@AnonimoweMirkoWyznania:
1. dobry sposób na wejście na rynek nieruchomości. Płynniejszy asset niż sama nieruchomość ale kosztem zwiększonej zmienności. Do tego REIT-y pozwalają inwestować w te gałęzie rynku nieruchomości, które normalnie są ciężko dostępne dla zwykłego inwestora. Przy czym nie chodzi mi o lokalizację a o gałąź rynku. Co się oczywiście wiąże z dodatkowym ryzykiem. np. mam w portfolio REIT zajmujący się magazynami pod e-commerce. cena jednostki spadła znacznie poniżej NAV, bo
A czy to, że nieruchomości się sypią na świecie nie oznacza, że warto inwestować na dołku, mając na uwadze wieloletnią perspektywę?

Generalnie wygląda na to, że trzeba mieć dużo wiedzy i szczęścia - i lepiej iść w globalny ETF + polskie obligacje...


@AnonimoweMirkoWyznania: zalezy od Reitu, ale wiekszosc inwestuje w jakies komercyjne biura wiec nie dość żę stopy procentowe rosna na całym swiecie co spowoduje ze nieruchomości beda przez najblizsze 4-5