Wpis z mikrobloga

#programista15k #programowanie #frontend

Nawiązując do tego wpisu sprzed trzech tygodni wracam do was z moim pierwszym projektem.
Wiele osób w komentarzach nie wierzyło, że może mi się to udać, ale (?CHYBA?) jestem na dobrej drodze zostania juniorem w 50 dni (może trochę dłużej). Pozwolę sobie zawołać trzy osoby z komentarzy, które pisały, że w tym czasie nawet HTML nie ogarnę @Colos @lentilek @majkel88

Mój pierwszy projekt jest to w pełni responsywna aplikacja pogodowa napisana w React (CRA), stylowanie wykonałem za pomocą css-modules, a do zarządzenia stanem aplikacji użyłem reduxa. Stan aplikacji zapisywany jest w localStorageprzeglądarki, więc dodane miasta zostają nawet po odświerzeniu/zamknięciu strony.
Dane o pogodzie w apce pobierane są za pomocą FetchAPI a do uzyskanie informacji pogodowch użyłem dwóch darmowych api. Jedno do pozyskania koordynatów a drugie do uzyskania informacji pogodowych z tych koordynatów.

Kod oraz podgląd live:
Netlify Live
Repo Github

Chętnie poznam wasze zdanie, jakie błędy popełniłem w kodzie przy tworzeniu tej aplikacji, abym mógł uniknąć błędów w przyszłych projektach, a także chętnie usłyszę jakieś protipy, kóre pomogą w rozwoju.

Nie umiem za bardzo w UI/UX dlatego mobilną wersję wzorowałem na pogodzie z Xiaomi, a wersja desktop jest własnego pomysłu.

*aplikacji jest napisana w 90% samodzielnie z delikatną pomocą stackoverflow głównie przy redux a nie przepisane z yt czy innego udemy.
Pobierz xmadesio - #programista15k #programowanie #frontend 

Nawiązując do tego wpisu sprz...
źródło: comment_1669386138Igtx1M1TBla7JrbZnuCDKx.jpg
  • 15
@xmadesio:
Spoko tylko jak pokazujesz miasto, np. Warszawę to obok nazwy masz znacznik używany na mapach. Ale miasta nie zaznaczasz na mapie tylko wszystkie miasta wyświetlasz gdzieś na kole podbiegunowym.
Więc jak nie zaznaczasz miejsca na mapie to nie używaj tego znacznika bo zaraz ktoś się przyczepi.
@xmadesio:

tak szybko rzucajac okiem:

brak readme, brak prettiera, naduzywanie let, jakies fory zamiast rigczowych: map, filter, reduce, #!$%@? komentarze, powtorzenia tych samych tablic w roznych komponentach, dziwne rozwiazania UX

i kolejny projekt w ts ok?
Pozwolę sobie zawołać trzy osoby z komentarzy, które pisały, że w tym czasie nawet HTML nie ogarnę @Colos


@cppguy: Nie wiem, gdzie pisałem, że nie ogarniesz nawet HTML.


A tak serio, to kawał dobrej roboty. Jeżeli nie miałeś styczności z programowaniem, to tym bardziej szanuję za samodyscyplinę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xmadesio:
Jak wpisuję nazwę wioski, to wyłapuje mi jakąś inną i to nawet z innego kraju więc niewiele mi to mówi o realnych warunkach pogodowych w miejscu gdzie faktycznie chcę je sprawdzić ale biorąc pod uwagę, że to tylko do celów edukacyjnych to chyba jest spoko.
@xmadesio:

- Przenieś odpowiednio zależności developerskie tylko do devDependencies, (package.json)
- podziel komponenty na takie odpowiedzilane za UI i Containery (podłączone do store wraz z logiką)
- dni i miesiące możesz spokojnie wywalić poza komponent, (MyFirstApp/src/container/Header/Header.jsx )
- znaczniki html fajnie jakby miały jakieś znaczenie,
- spróbuj zrefaktorować kod tak żeby zamiast komentarzy "Create and remove element in list", przenieść tę logikę do osobnych hooków (MyFirstApp/src/container/Cities/Cities.jsx )
- nie przekazujesz tablicy