Wpis z mikrobloga

#zdrowie #medycyna #niepopularnaopinia

Wizyty lekarskie na NFZ powinny być symbolicznie odpłatne (np.: 10 zł) dzięki czemu stare baby (nie mylić z kobietami w podeszłym wieku) znalazłyby sobie inne hobby i system mógłby się odrobinę odetkać. Normalny człowiek bez problemu zapłaci i jest szansa aby dostać się do lekarza w razie potrzeby.
Pobierz
źródło: comment_1669363429Znaot8xdaXNCF5Oxl9cXwQ.jpg
  • 81
@razzor91: te praktyki co ty opisujesz czy ja?
bo jak te co ja to ta mala gmina nazywa sie warszawa...
przypadek z tamtego tygodnia jak musialem sie przepisac na inny termin... ide do jednej to mi powiedziala ze najblizszy termin to bedzie na luty xD za 30 minut poszedlem do babki ktora zawsze mnie zapisuje i nagle sie okazalo ze najblizszy termin to nie luty tylko najblizszy tydzien i mam do
Wizyty lekarskie na NFZ powinny być symbolicznie odpłatne (np.: 10 zł)


@luk04330: dzisiaj zmuszony okolicznościami wiozłem gdzieś rodzinę o nieludzkiej porze, przed siódmą rano i własnie obrazek w temacie podziwiałem: z nieba sypie się białe gówno wymieszane z wodą, zimno, piździ, słonko dopiero zaczyna wstawać, a przed lokalną przychodnią NFZ, o tej porze rzecz jasna jeszcze zamkniętą na głucho, raźno przytupuje gromadka kilkunastu opatulonych po czubek głowy pacjentów ze średnią wieku
Że jak nie przyjdziesz o szóstej rano w kolejkę, to do przychodni się nie dostaniesz, bo numerków braknie?


@Jarek_P: ten mityczny brak numerkow xD w mojej przychodni jak wprowadzili rejestracje online to nagle sie numerki znajduja na kazdy dzien bo nikt nei jest zalezny od humoru nieroba w rejestracji xD
@Jarek_P: @Reqqin: dokładnie, wystarczy wprowadzić jakąkolwiek rejestrację na konkretny dzień i godzinę, tak jak ma to na przykład Luxmed, i problem starych bab zajmujących sobie kolejkę przed wejściem o 5 rano, bo o 6 otwierają przychodnię, w jakimś stopniu zniknie. Może w miastach to nie jest aż tak duży problem, ale na wsi nikt o żadnych numerkach nie słyszał, ludzie albo przychodzą do lekarza na zasadzie "kto pierwszy wstanie, ten
@luk04330: każda opłata, nawet drobna robi odsiew #!$%@?. I tak - nawet 5 zł za rejestrację do lekarza sprawiłoby, że pewnie jakieś 70% wizyt ze starymi babami zniknęłaby i zrobiłoby się miejsce dla ludzi, którzy wizyty rzeczywiście potrzebują. Tak samo jest z koncertami. Darmowy koncert na dni piździwólska dolnego - nie weażne czy gra don wasyl czy quebonafide, nie ważne czy kogoś taka muzyka interesuje czy nie, zjeżdża tysiące ludzi, patoli,
@luk04330: Moim zdaniem odpłatne to średnio, bo ktoś naprawdę może nie mieć tych 10 zł albo ich na siebie żałować, a jednak lekarza potrzebować. Wolałbym system kaucyjny - wpłacasz kaucję, a jak na wizycie się okaże, że jesteś starą babą, która przyszła pogadać, to kaucja przepada. Jeśli kaucja uzasadniona, to zwrot.
@x3sq6gdeo7fb5udga86fgt: teleporady były spoko rozwiązaniem dla pacjenta dopóki był nałożony obowiązek udzielenia teleporady max następnego dnia roboczego od zgłoszenia. Po cichu to wycofali, wiem bo tydzień temu dzwoniłem na infolinię nfz
@luk04330 najlepsze jest to gdy pracujesz na etacie t masz jednoosobową działalność gospodarczą to i tak musisz płacić składkę zdrowotną teraz chyba ponad 300 zł miesięcznie a potem jak chcesz iść do specjalisty to i tak powiedzą Ci że nie ma terminów
Dodałbym do tego, że wydatki na prywatne leczenie obywatele powinni mieć możliwość odliczenia od podatku. Skoro płacą niemałe składki, a i tak nie mogą dostać się do specjalisty, czas oczekiwania na zabieg jest zbyt długi i jakość usług NFZ niezadowalająca.
@luk04330: to prawda, ale PiS nie uderzy w swój główny elektorat. Nie raz musiałem czekać dłużej na wizytę bo niektórzy siedzieli u lekarza pół godziny. Gdzie inni 5-8 minut.

Zazwyczaj to kobiety 50+
Może w miastach to nie jest aż tak duży problem, ale na wsi nikt o żadnych numerkach nie słyszał, ludzie albo przychodzą do lekarza na zasadzie "kto pierwszy wstanie, ten się dostanie, a reszta won"


@cutecatboy: u nas jest trzech lekarzy i taki system działa tylko do jednego, który lubi pogadać i wystawi co trzeba. Jak potrzebuję coś załatwić to idę do lekarza numer 3, który jest jak House i do