Wpis z mikrobloga

#codziennadruzynapierscienia

I dokładnie tak, jak w ubiegłym roku, po naradzie u Elronda na tagu zaległa cisza. Dlaczego? Otóż dlatego, że nic się nie dzieje ( ͡ ͜ʖ ͡)

24. listopada 3018 roku Trzeciej Ery
Hobbici nadal przebywają w Rivendell, spędzając mile czas – jak napisał autor, cieszą się dobrym jadłem, miłymi pogawędkami i pięknymi pieśniami. Zwiadowcy Elronda natomiast wciąż wytrwale przemierzają świat w poszukiwaniu potencjalnych zagrożeń i niosąc oraz zbierając wieści. Wszystko po to, by zapewnić wyprawie bezpieczeństwo. Część zwiadowców wybrała się do Rhosgobel na wschodzie, aż za Pola Gladden, by odwiedzić czarodzieja Radagasta, którego jednak tam nie zastaną. Synowie Elronda, Elladan i Elrohir udali się aż do Lothlorien, jednak wieści, jakie wkrótce przyniosą, będą przeznaczone wyłącznie dla uszu ich ojca. Aragorn ze strażnikami z kolei przeczesuje dolny bieg rzeki Hoarwell, gdzie dotrą aż do ruin miasta Tharbad.

Tak płynęły dni, a każdy ranek wstawał pogodny, każdy zaś wieczór zapadał bezchmurny i chłodny. Lecz jesień szybko przemijała; stopniowo złoty blask płowiał i srebrniał, ostatnie liście spadał z nagich już drzew. Od Gór Mglistych dmuchał ku wschodowi zimny wiatr. Nocą na niebie księżyc pęczniał tak, że mniejsze gwiazdy umykały przed nim. Tylko jedna błyszczała czerwono tuż nad południowym widnokręgiem, a kiedy księżyc znowu zaczął maleć, rozpalała się co noc jaskrawiej. Frodo widział ją ze swego okna, tkwiącą w głębi firmamenty, płonącą niby czujne oko nad lasem, który się ciągnął wzdłuż krawędzi doliny.


tłumaczenie: Maria Skibniewska
Na ilustracji „Rivendell” autorstwa Teda Nasmitha
#lotr #wladcapierscieni #ciekawostki
Majku - #codziennadruzynapierscienia 

I dokładnie tak, jak w ubiegłym roku, po nar...

źródło: comment_1669298377n6Sp5sWF6vEVIRR7fSInHn.jpg

Pobierz
  • 26
@Pankrock: jak dla mnie wszystkie wątki kosmogoniczne u Tolkiena, a Istarich można do takich jak najbardziej zaliczyć, są świetne. Początek Sillmarilionu... no proszę państwa, naprawdę, wspaniała to rzecz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wątki kształtowania świata, później bunt Melkora. Tak, szkoda, że wątki czarodziejów w Śródziemiu nie zajmują więcej miejsca w tekstach Tolkiena :)
@Majku_: Tak właściwie to jak zacząłeś rachubę przy przekładaniu dat? WP czytałem kupę lat temu, ale nie pamiętam żeby padła tam jakaś konkretna data rozpoczęcia podróży Drużyny