Wpis z mikrobloga

Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w wytypowanej jednostce wojskowej. Na 9 miesięcy musisz przenieść się ze swojego jednoosobowego pokoju do koszar gdzie będziesz spał na piętrowych łóżkach z dziewięcioma innymi obcymi chłopakami. Będziecie myć się raz w tygodniu. Będziecie załatwiać się obok siebie w publicznych toaletach. Rano będzie budził was krzyk wyższego stopniem. Będziecie dostawać #!$%@? za krzywo zaścielone łóżko. Będziecie gnębieni i poddawani rytuałowi "fali": będziecie szorować szczoteczką do zębów kible, w którym potem ktoś wam spuści głowę. Dzień będziecie spędzać na poligonie, biegając, ucząc się musztry, a po zajęciach wrócicie do pokojów, gdzie będzie czekać na was kolejna porcja "fali". I tak do wieczora, a rano od nowa. O ile zaśniecie w grupowych barakach, wśród zapachu stresu, potu i pierdów kolegów.

Tak może wyglądać Twoja i moja rzeczywistość po najbliższych wyborach. Wiesz już na kogo głosować, aby spróbować temu zapobiec?

#pytanie #wojsko #wojna #dyskryminacjamezczyzn #depresja #pieklomezczyzn #prawo #bekazpisu
sildenafil - Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w...

źródło: comment_1669281681trSpVE7fIGHT51uavzBjOP.jpg

Pobierz
  • 579
  • Odpowiedz
Warto też zwrócić uwagę na upokarzający charakter przymusowego poboru niezależny od fali, bardziej instytucjonalny, czyli też to o czym wspomniałem: brak prawa do prywatności, wymuszanie posłuszeństwa i uległości, tworzenie niekomfortowych sytuacji, świadomość, że inni (np. rówieśniczki) w tym czasie spędzają fajnie czas i cieszą się życiem, itd. To są bardzo depresyjne myśli. Połączone z gnębieniem mogą okazać się mieszanką wybuchową.


@sildenafil: W samej obowiązkowej służbie wojskowej nie ma nic upokarzającego,
  • Odpowiedz
@sildenafil: To juz nie są te czasy które zabierały ci kilka lat z twojego zycia.W tych czasach daje sie nacisk na szkolenie niz "#!$%@? i fale" Nikt z którym byłem na baterii szkolnej nie był zły czy wrogo nastawiony,No może dlatego ze byliśmy ochotnikami
  • Odpowiedz
Banda niewolników, którzy lubią jak ktoś nimi poniewiera.


@JavierDaY: Jeżeli uważasz, że zorganizowane, hierarchiczne społeczeństwo to banda niewolników, to dlaczego nie wyprowadzisz się do lasu, żeby żyć tam samemu? Tylko w ten sposób unikniesz zależności od innych ludzi.
  • Odpowiedz
@Don_Hollywood: Co ty porównujesz? Podatki w jakiejś części idą na dobro wspólne, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to dbanie o swoje bezpieczeństwo w aucie. Nie mam zamiaru iść do wojska i być zniewolonym, a w przypadku wojny nie mam zamiaru walczyć za kraj który mi nic nie dał. Jeśli nie widzisz w tym różnicy to jesteś debilem patusem, który lubi jak inni nim rządzą.
  • Odpowiedz
Nie przetrwa ani bez zdolności do obrony przed agresją z zewnątrz, ani bez zdolności do odtwarzania populacji. Ten pierwszy obowiązek zawsze spadał na mężczyzn, a ten drugi na kobiety, z oczywistych względów.


@kilemile: To kobiety mają obowiązek rodzenia dzieci? Hmmm...
  • Odpowiedz
W samej obowiązkowej służbie wojskowej nie ma nic upokarzającego, jeżeli jest to doświadczenie całego pokolenia.


@kilemile: ale nie jest. Jedni będą przeżywali piekło odzierani z godności, a drudzy będą cieszyć się życiem i poprawiać swój byt. Przymusowa służba wojskowa niszczy tych, którzy padli jej ofiarą. Bo zostali obciążeni obowiązkami, zapłacili cenę, wiele stracili, a niemal nic nie zyskali.
  • Odpowiedz
@n0002: Ogólnie to mają prawo powołać każdego z pasywnej rezerwy z A, i szczególnie tych z przydziałem mobilizacyjnym (służba zdrowia) na ćwiczenia rezerwy w czasie pokoju, ale na stałe na służbę? Nie.
  • Odpowiedz
nikt mnie nie zmusza żeby żyć w społeczności, ale zmuszają mnie do pójścia do wojska.


@JavierDaY: No jeżeli nikt Cię nie zmusza do życia w społeczności, to nie zmuszą Cię też do pójścia do wojska. Polska nie jest państwem totalitarnym i nie będzie nim, kiedy i jeśli zostanie wprowadzony pobór, więc zawsze będziesz mógł opuścić tę społeczność i wyjechać gdzieś indziej.
  • Odpowiedz