Wpis z mikrobloga

Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w wytypowanej jednostce wojskowej. Na 9 miesięcy musisz przenieść się ze swojego jednoosobowego pokoju do koszar gdzie będziesz spał na piętrowych łóżkach z dziewięcioma innymi obcymi chłopakami. Będziecie myć się raz w tygodniu. Będziecie załatwiać się obok siebie w publicznych toaletach. Rano będzie budził was krzyk wyższego stopniem. Będziecie dostawać #!$%@? za krzywo zaścielone łóżko. Będziecie gnębieni i poddawani rytuałowi "fali": będziecie szorować szczoteczką do zębów kible, w którym potem ktoś wam spuści głowę. Dzień będziecie spędzać na poligonie, biegając, ucząc się musztry, a po zajęciach wrócicie do pokojów, gdzie będzie czekać na was kolejna porcja "fali". I tak do wieczora, a rano od nowa. O ile zaśniecie w grupowych barakach, wśród zapachu stresu, potu i pierdów kolegów.

Tak może wyglądać Twoja i moja rzeczywistość po najbliższych wyborach. Wiesz już na kogo głosować, aby spróbować temu zapobiec?

#pytanie #wojsko #wojna #dyskryminacjamezczyzn #depresja #pieklomezczyzn #prawo #bekazpisu
sildenafil - Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w...

źródło: comment_1669281681trSpVE7fIGHT51uavzBjOP.jpg

Pobierz
  • 579
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wiesniakjpg: od paru miesięcy nie mam nigdzie w palcówce zdrowia etatu, jedynie działalność gospodarcza. Jasne, że mogę zostać powołany w przypadku wojny itd, ale to że teraz robią szkolenia to zupełna nowość i zostało wprowadzone w tym roku. No i z ludzi z którymi się kontaktowałem i rodzice się kontaktowali to tylko ja jestem lekarzem z paru osób o których wiem że dostali wezwania, więc lecą po wszystkich równo.

Jeśli
  • Odpowiedz
@Noiwuj0: Wiadomo, mam inny niż dominujący dzisiaj pogląd na organizację społeczeństwa, zgodny choćby z tym co postulowali Arystoteles lub Perykles i co wdrożono w demokracji ateńskiej, więc jestem tępy, tak to właśnie działa xD
  • Odpowiedz
@niemorzliwe: tak bede pisal pozew na wykopka xD

Piszę tylko jak jest i zgodnie z ustawami, tutaj lubi się jakieś mitomanie i straszenie ludzi.

A prawda jest taka że mają prawo powołać ludzi z kat A i ze szczególnymi przydziałami na ćwiczenia rezerwy ALE NIE NA ZASADNICZA SŁUŻBE I STAŁĄ

A w czasie wojny, nie bój się - ty ostatni będziesz miał #!$%@? xD
  • Odpowiedz
Jeżeli to prawda w co wątpie to karma Cię spotkała xD, jeżeli nie to WSW po Ciebie juz jedziew zwiazku z podrabianiem dokumentów.


@wiesniakjpg: tutaj straszysz, że spotka mnie kara za podrabianie dokumentów i w ogóle wątpisz że są takie powołania, a chwilę później jak załapałeś że to prawda to nagle że to oczywiste, że każdy może dostać.

No i ja nie twierdzę że pójdę na służbę stałą. Ale cokolwiek
  • Odpowiedz
@wiesniakjpg: Kwestia pracy to była w sumie ciekawostka (powiedzmy że za granicą odpisuję tylko na emaile biznesowe i przebywam w krajach które dały na to turystom półoficjalnie przyzwolenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)), równie dobrze mógłbym żyć z oszczędności i być na permanentnych wakacjach, tak samo #!$%@? byłoby z widmem wezwania na ćwiczenia przez które muszę rzucić wszystko, stracić tysiące i lecieć nagle 8000km. Nie rozumiem jak
  • Odpowiedz
Chodzenie do szkoły też. Czyli rezygnujemy z obowiązku szkolnego.


@moskal888: Przecież masz też edukację domową ( ͡° ͜ʖ ͡°) Są szkoły społeczne, prowadzone przez związki wyznaniowe i inne takie. Jakieś tam pole manewru jest.
  • Odpowiedz
@sildenafil Zgłosiłem ten neandertalski bełkot za głupie pier*olenie wyssane z libkowego dupska. Otrzyj łzy fantazji i przestań wysrywać takie defetyzmy bo to co opisujesz wskazuje na fakt, że pojęciem armii zatrzymałeś się gościu jakieś 40-50 lat temu i nie znasz nic poza zapętlaniem "Krolla" czy "Samowolki". Nie pozdrawiam, wypad do tęczowego królestwa płatków śniegu.
  • Odpowiedz
@sildenafil:
Jestem co prawda trochę starszy ale bardzo jestem szczęśliwy że mam E (od komisji doszły mi rozwalone kolana oraz wycięta częściowo tarczyca) - powołanie do wojska do utrata mieszkania, sebiksów - sadystów czy trepów jakoś bym przetrzymał ale na bank nie mam argumentów.
  • Odpowiedz