Wpis z mikrobloga

Jako że zrobiło się zimno to powoli przenoszę się na siłownie i niestety muszę zacząć używać bieżni. Jakie macie doświadczenia jeżeli chodzi o dokładność mierzenia kilomentrów na zegarku vs na bieżni?

Dzisiaj według Garmina zrobiłem 5k z czasem 5:19/km co by się zgadzało z tempem które mam biegając po mieście. Według bieżni ten dystans to było ledwie 4k więc różnica jest dość spora. Myślicie że trzymac się wyliczeń zegarka czy starać się kalibrować go z bieżnią?

#bieznia #bieganie
  • 13
@Crock92 tak na chłopski rozum to nie wydaje mi się że biegłem tempem na poziomie 6:30/km bo zwyczajnie dość szybko na tej bieżni #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º) więc zakładam że może sama bieżnia jest już na tyle zużyta że te rolki mogą w jakiś sposób przekłamywać kilometry
@71393: Niby tak, ale wciąż myślę że chamska mechanika jest dokładniejsza niż algorytm który działa na podstawie akcelerometrów i jakiś innych czujników położenia.
Sam Garmin proponuję kalibrację zegarka po przebiegnięciu według wskazań bieżni
@71393: powiem tak. Odczyt z garmina możesz uznać z góry za błędny... U mnie (a biegam zawsze na tej samej bieżni w domu) to raz pokazuje więcej, raz mniej i rozbieżności są duże.

Jeśli chodzi o bieżnię to zależy pewnie od bieżni. Na mojej (walkingpad K12) to zawsze jestem bardziej wymęczony niż po takim samym dystansie w terenie (zakładając że biegam po płaskim terenie, bez wiatru itp.) więc zakładam, że bieżnia
@71393: na bieżni elektrycznej biegam z footpodem i w zależności od tempa obserwuję rozbieżność wskazań pomiędzy bieżnią a garminem 0-5%. Na 10km nie zdarzyło mi sie wiecej niż 300m rozjazdu, a najczęściej jest znacznie mniej. Polecam.

Używam Adidasa MiCoach za 50zł. Za oryginał Garmina nie warto dopłacać bo to to samo urządzenie w obudowie innego koloru.
@blazko: jeśli ma w opisie ant+, to dokładnie taki mam. Na dzień dobry trzeba wymienić baterię CR2032 bo wszystkie te footpody to leżaki magazynowe i są już martwe.
Pytanie. Bo dostałem, ale nie mam pojęcia jak włączyć. Tylko tak patrzę, że jest napisane że dla iPhone. To coś zmienia? Bo w sumie bym chciał bezpośrednio do zegarka. Czy muszę jakoś przez telefon przepuścić?