Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 88
Pamiętajcie, żeby szanować rodziców bez względu na wszystko. Gdyby nie oni, to byście nie istnieli. A tak to możecie podziwiać piękno tego świata - wojny, choroby, klęski żywiołowe, głód, nierówności społeczne, niesprawiedliwość na każdym kroku. Jak będziecie mieli szczęście, to nawet osobiście to poznacie.
#antynatalizm
UnderThePressure - Pamiętajcie, żeby szanować rodziców bez względu na wszystko. Gdyby...

źródło: comment_16690235908Lh3uEvQOYRHmcw9KYXMLC.jpg

Pobierz
  • 10
@UnderThePressure co ciekawe zdecydowana większość ludzi woli żyć, a nie nigdy się nie narodzić.
Znam argument, że człowiek zawsze ma opór przed strzeleniem samobója, ale właściwie co to za tłumaczenie jeśli ktoś naprawdę nie chce żyć.
Z jednej strony antynatalista jest zdolny do nienawidzenia życia, a z drugiej niezdolny do jego zakończenia. Wszystkiemu winni są złe życie, źli protoplaści, zły świat.
A antynatalista jest w pułapce bez wyjścia, zostaje mu wyłącznie cierpienie.
@UnderThePressure: ja tam mam spoko rodziców, są w porządku. Ale z samego życia zadowolony nie jestem i jakbym umarł to niczego bym nie stracił. Szczęśliwy nigdy nie byłem, chyba że liczyć parę miesięcy w ciągu całego życia. Najwięcej jest cierpienia do którego nie ma równego pozytywnego kontrastu. Życie ogólnie jest #!$%@?. Wiem co sprawia że jestem szczęśliwy spełniony itd, ale to nie jest zależne ode mnie, bo związek sprawia że czuje
@r5678: o kierwa w punkt jak i u mnie. No może z tymi relacjami to nie tak do końca. Żyje i co? Gówno. A jak to ma tak wyglądać to ja to pierdziele. Wiem co sprawiło by że byłbym szczęśliwy ale to nierealne.