Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wiecie jak wygląda upadek panstwa?
1. Brak inwestycji w edukacje
2. Brak inwestycji w RD
3. Malejąca dzietność
4. Tania sila robocza
5. Wyjazd wysoko wykwalifikowanych specjalistów
6. Defraudacja publicznych pieniędzy na potęgę

"Polacy nie będą klepać biedy w kraju. Kilkaset tysięcy gotowych na emigracje."
"Lekarze pakują walizki. Jeszcze trochę i nie będzie miał kto nas leczyć"
"Połowa młodych Polaków chce wyjechać za pieniędzmi za granicę."
"Polacy wyjeżdżają za granicę już nie za jakąkolwiek pracą, ale za lepiej płatną"

Wlasnie zaczyna sie trzecia wielka fala emigracji po upadku komuny. Po otworzeniu granic w 2004 wyjechało bardzo dużo taniej sily roboczej ale teraz jest troche inaczej bo wyjeżdżają również specjaliści, lekarze, finansiści, inżynierowie i programiści.
Pokolenie Netfliksa jedzie za granicę. Czeka nas kolejna wielka fala emigracji
Mieszkam za granica juz blisko sześć lat i to w roznych krajach i nie poznalem jeszcze Polaka ktory by powiedział ze w Polsce mu sie zylo lepiej. Kazdy kto ma swoja rodzine przy sobie woli zostac za granica. Pojedyncze jednostki wracają do Polski ze względu na rodzine ale i tak przeklinają.

Nic mi nie sprawia większej przyjemności niz coraz większa ilość krajan poza granicami Polski. Świadomość ze te dziesiątki tysięcy euro co zapłaciłem w podatku w zeszlym roku nie poszlo na Polskie bombelki, lewe wybory, dzialki, nieistniejące respiratory, propagandę i nagrody po prostu mnie utula do snu lepiej niz wlasna zona.

I znam jezyki urzedowe, interesuje sie polityka, znam sie na gospodarce i uczestnicze w zyciu lokalnym. To nie jest tak ze "jakbys znal jezyk to bys zobaczyl ze nie jest rozowo". Ok moze nie jest rozowo ale do jasnej cholery jest 1000x lepiej niz w Polsce. Ludzie na zachodzie mysla ze Polska to taki wspanialy kraj bo jest bezpiecznie i czysto ale nie wiedza nic o polityce, o Kosciele, o gospodarce ani o kulcie smolenskim. Uwierzcie mi ze jakby sie dowiedzieli to juz by tak nie chwalili kraju wiślanego.

Nie bralem udzialu w pisowskim spisie ludnosci ale ciekaw jestem ile nas polakow jest zameldowanych w Polsce ale od lat zyje za granica? No i zastanawiam sie jeszcze jak to jest ze kurs USDPLN ciagle oscyluje w 4.5-5. Taka inflacja, tyle pieniedzy poza budzetem, wojna przy granicy a kurs stabilnie. Szkoda ze nie jest w okolicach 8-9 zlotych bo bym dokupil jakies mieszkanie.

"niech jada" No i pojechali

#polska #emigracja #ekonomia #pracbaza #bekazpisu

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636dd2e7007ab8c1ec17b5df
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Wiecie jak wygląda upadek panstwa?
...

źródło: comment_1668169826UkUWwJP0yQqNMV7zhamnwx.jpg

Pobierz
  • 18
Nic mi nie sprawia większej przyjemności niz coraz większa ilość krajan poza granicami Polski. Świadomość ze te dziesiątki tysięcy euro co zapłaciłem w podatku w zeszlym roku nie poszlo na Polskie bombelki, lewe wybory, dzialki, nieistniejące respiratory, propagandę i nagrody po prostu mnie utula do snu lepiej niz wlasna zona.


@AnonimoweMirkoWyznania: Dasz źródło, że tak jest, a wpłacę 1000 zł na zbiórkę z siępomaga
@AnonimoweMirkoWyznania:
Nie bardzo, jak jesteś dobrym specjalistą zwłaszcza z branży IT/elektroniki i pokrewnych to emigracja na zachód mija się z celem. Jedynie w grę wchodzi USA biorąc pod uwagę zarobki w sumie tylko tutaj jest duży przeskok.
Natomiast problemem jest uzyskanie wizy.

No i w takich Niemczech wcale nie defraudowano środków na szczepionki i maseczki, które potem utylizowano - nieudolnie bo część pływa w oceanie.
@AnonimoweMirkoWyznania: mala dzietnosc jest praktycznie wszedzie https://ourworldindata.org/fertility-rate tam gdzie smiertelnosc dzieci nie jest wysoka , nie zapieprzaja w rolnictwie i jest edukacja. Tak swoja droga ten twoj wykres nie pokazuje dzietnosci a tylko urodzenia jak masz pokolenia roznej wielkosci jak np echa wyzu powojennego w twoim wypadku to nawet jak dzietnosc by wzrosla co sie zreszta tak stalo to dzieci bedzie mniej jako nominalnych urodzen.
Link czemu w Polsce zle sie
Miniu30 - @AnonimoweMirkoWyznania: mala dzietnosc jest praktycznie wszedzie https://o...

źródło: comment_1668172161wiVuaJfONxbAmisnbhalh6.jpg

Pobierz
@AnonimoweMirkoWyznania: Emigracja ma swoje minusy i nie jest kolorowo, ale ja nie żałuję. Finansowo każdy rok za granicą jest jak 5 lat w Polsce, także moje życie weszło na dużo wyższy poziom. Ja jednak planuję mimo wszystko wrócić, chciałabym jednak żeby zmienił się rząd i środowisko gospodarcze w kraju. Jak będę widzieć jakiekolwiek perspektywy w PL to wracam, a póki co dobrze mi tu gdzie jestem. Zarabiam, oszczędzam, lubię swoje obecne
Zawsze mnie zastanawia, czemu niektorzy co wyjechali, musza wejsc na wykop.PL i pisac jak to tam gdzie sa jest zajebiscie i jaka to w PL qpa.
Siedza tam juz wiele lat, a jednak wchodza, czytaja, zyja tym co sie dzieje w PL. Niby tam tak zajebiscie, a jednak was tu ciagnie i wrzucacie swoje 3 grosze co rusz. Pol biedy jak nie podkreslacie skad piszecie.
Badzcie konsekwentni, wyjechaliscie do np. DE to
@yhbgrobdoivbvwamsv:

grzecznie płacą mimo ze większe i wcale nie lepiej wydawane.

Generalizowanie. Ja nie place grzecznie i nie więcej niż w Polsce. Za to mam emeryturę i super służbę zdrowia.

W polsce pełne przegląd polityki za granica nawet nie wie ze sa wybory, wiec udaje, ze nagle jest spokojniej.


Bez urazy ale nie ma kraju na zachód od Odry, w którym robiąc kompletny przegląd polityki dokopiesz się chociaż części tego, co
@yhbgrobdoivbvwamsv:

No nie wiem, mam trochę rodziny we Francji i różne rzeczy słyszałem o służbie zdrowia.


Wg wszystkich statystyk i rankingów francuska służba zdrowia jest nr 1 w UE, więc opieram się nie tylko na własnych doświadczeniach ale też faktach.

I jestem pewien ze placisz sporo wiecej jeśli dodasz wszystkie oplaty i daniny, składki i inne domiary, w tym te płacone przez pracodawcę bo to tez sztuczka księgowa.


Jestem pracodawcą, więc