Wpis z mikrobloga

A pamiętacie jak w ameryce ćpun recydywista z potrójną dawką śmiertelną narkotyku umarł podczas aresztowania i pochowali go w złotej trumnie, został bohaterem narodowym i w jego imieniu spalono kilka miast i zabito kilkunastu niewinnych ludzi w zamieszkach. Jak to nie jest najlepszym dowodem że żyjemy w symulacji to ja nie wiem co xD
#usa #bekazlewactwa #pasta
Pobierz SaintWykopek - A pamiętacie jak w ameryce ćpun recydywista z potrójną dawką śmierteln...
źródło: comment_1668068752LpgNpGQQbyfXraUx3hbl9L.jpg
  • 134
@matka_ziemniakow: Wypowiadasz się w temacie, gdzie OP sugeruje, że Floyd sam się zabił i nie przyczepiłeś się do tego - przyczepiłeś się do komentarza niżej, który wyśmiewa to myślenie.


To pokazuje twoje priorytety.

Jakby zachowywał się jak człowiek to by nie doszło do tej sytuacji. Tak. Wydał na siebie wyrok.
@ItsFine: W ameryce czterech policjantów próbuje przez 20 minut wpakować do radiowozu naćpanego pod kurek i chorego na serce przestępcę który umiera podczas zatrzymania, oficjalnie przez zatrzymanie krążenia, a rzekomo ze względu na uduszenie choć koroner nie stwierdził niedotlenienia ani uduszenia a nacisk na szyję uwzględnił w raporcie dopiero po wielu pogróżkach i presji innego lekarza.
warto też dodać że śmierć tego przestępcy została wykorzystana przez pewne grupy do wywołania chaosu
@rybsonk: ma to znaczenie. Pomijając ten szczegół, kwestia choroby serca całkowicie traci na znaczeniu, a ona też miała swój wpływ, bo jak wspominałem wyżej, nie doszłoby do śmierci Floyda z powodu przytrzymania w sposób jaki robił to Chauvin gdyby Floyd był zdrowy. Winę za jego śmierć ponosi więc policjant, ale nie tak jak powtarzacie wyżej z powodu duszenia, ale zignorowania procedur, nieudzielenia pomocy, zwlekania z wezwaniem pogotowia, co było równoznaczne z
a wiesz co oznacza manslaughter?


@rybsonk: doskonale wiem, w przeciwieństwie do ciebie, bo ewidentnie mylisz manslaughter z murder, czy też dużo szerszym homicide. Gdyby Chauvin udusił Floyda przez nacisk kolanem na szyję, to uznano by, że popełnił murder. A ponieważ tak się nie stało i nie dopełnił on swoich obowiązków i zignorował prośby Floyda o pomoc, skazano go za manslaughter.
Manslaughter oznacza mniejszy stopień odpowiedzialności za czyjąś
Gdyby Chauvin udusił Floyda przez nacisk kolanem na szyję, to uznano by, że popełnił murder. A ponieważ tak się nie stało i nie dopełnił on swoich obowiązków i zignorował prośby Floyda o pomoc, skazano go za manslaughter.


@KaiserBrotchen: Nie. On jest skazany za "murder" - dokładnie za "second-degree murder" czyli sytuacje, gdy zabijasz kogoś nie mając na celu zabicie go, ale się z tym liczysz - czyli np. jakbyś kogoś pobił