Wpis z mikrobloga

Takie targowiska, bazary, czy rynki to wiadomo ale mnie ciekawi najbardziej jak prosperują te sklepy odzieżowe, które z reszta są do dzisiaj. Te, które są gdzieś samotne obok biedry czy żabki albo w ogóle gdzieś w środku osiedla z napisem moda. Kto tam kupuje? Jak one są w stanie w dzisiejszych czasach się utrzymać? Czy może to są pralnie pieniędzy ? ()
Mam 187 cm wzrostu i 105 kg wagi. Zazwyczaj udaje mi się kupić marynarkę/garnitur w jednym sklepie do którego chodzę, czyli w Vistuli w Arkadii (WWA). Jak nie maja jakiegoś rozmiaru to mi zwykle ściągną.


@Celinka95:
182 cm, 130 kg + krótkie ramiona i nogi, przez co mój rozmiar garnituru to 176/136/118. W chwili obecnej Vistula nie ma ani jednego garnituru czy marynarki w normalnej ofercie, największy dostępny to jeden przyciasny
@Anoniemamowy: pod koniec lat 90 na Turzynie w Szczecinie w jednej budzie z jeansami kupowalem kilka razy Mustangi czy Levisy. Na ceny sklepowe nie było kasy, na rynku dużo taniej. Typ miał te marki schowane i na życzenie dopiero wyciągał z kartonów na zapleczu :) Nie wiem czy z nielegalnego źródła czy podróbki (chociaż jakosc bardzo dobra była) ale ceną przekonywał.
@Mega_Smieszek: obecnie tania moda jest zdominowana przez sieciówki oraz sklepy internetowe. W Polsce mamy wyjątkowo łagodne prawo konsumenckie gdzie możesz dowolny towar zamówiony z internetu odesłać do 14 dni bez podania przyczyny. Więc i sens tych targów zaniknął.

20-30 lat temu nie było sieciówek na każdym kroku ani internetu w każdym domu. Ludzi nie było stać na oryginalne Levi Straussy za 200 zł przy średnich zarobkach w okolicy 1000 na rękę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mega_Smieszek: po pierwsze jakie proszę i jakie potrzymam zasłonę? XD to ty miałeś chyba jakiś luksusowy targ, bo ja to z gołą dupą na mrozie przy ludziach stałem bez żadnej zasłony xD
Podobnie z garniturami - w takiej Vistuli czy Bytomiu 99% asortymentu kończy się na rozmiarze 52-54 (klatka 104-108 cm), na 50 pozycji w większym rozmiarze są dwa garnitury i jedna marynarka, z czego tylko ta marynarka jest także na klatkę powyżej 124 cm.


@smk666: kupowanie garnituru u mnie to wyzwanie. Ostatnio kompletowałem z różnych sklepów które później okazały się, że są tego samego właściciela z Łodzi ( ͡º ͜ʖ
bazary zaczęły wymierać w okolicy wejścia Polski do UE, przybysze ze wschody zawinęli się ze swoimi podróbkami a krajowi handlarze dorównali cenami do butików, przestalo to mieć sens żeby wyginać się na kartonach i polegać na opinii handlarza dla którego zawsze wyglądasz idealnie w tym co podał..