Wpis z mikrobloga

@jednorekibadnyta można kupić regenerowaną z gwarancją na rok w intercarsie za chyba 1100 zł

Po zwrocie starego oddają 300

Na tą chwilę działa trzeci rok bez zarzutu, nie pamiętam ile dokładnie zapłaciłem za wymianę ale na pewno jakieś kilka stów, plus płyny itp.
@jednorekibadnyta a co ma wspólnego zawieszenie do maglownicy które odpowiada za układ wspomagania, maglownica przeważnie się rozszczelnia, płyny zaczynaja uciekać i co jakiś czas jak nie dolejesz to maglownica zaczyna głośno pracować i ogólnie problemy ze wspomaganiem.
@dplus2: mega mnie to cieszy. u mnie poprzedni właściciel wymieniał przy ~170k. liczę na to, że będzie trwale jak u was, bo zmieniam olej co 10k i jadę na Millersie lub XADO.
@jednorekibadnyta no to faktycznie dziwne...

A ząbków jest tam faktycznie sporo w tej całej konstrukcji.. "Jak działa maglownica? Zasada działania przekładni kierowniczej jest dosyć prosta. Kierownica połączona jest z kolumną kierowniczą, która dalej przechodzi w wał kierowniczy. Na końcu wału znajduje się zębnik dociśnięty do listwy zębatej, która jest już bezpośrednią częścią maglownicy. Obrót kierownicy powoduje również obrót zębnika, co z kolei przekłada się na ruch listwy zębatej w prawo lub w
@radoskor3: no to jest właśnie przykład mojego nowego służbowego focusa 1.0 ecoboost 125km. Patrzę w instrukcje, pierwsza wymiana oleju po 30 000 km. Pomyślałem że to błąd i miało być 3000km, ale po telefonie do leasingu i później aso forda okazało się prawdą ..tak pierwsza oraz kolejne wymiany co 30 000
@dplus2: ale to łańcuch czy pasek? jak pasek to odważnie robić więcej niż 120 :)
ja mam Passata R36 i sam producent zaleca sprawdzenie i wymiane rozrządu przy 250 co też uczyniłem. Mimo, że zużycia to nie za bardzo wykazywał :)
@keppo: mam taka tylko czarną, rocznik 2007, 230kkm, spadek po tesciu, #!$%@? wlozylem w nia juz ponad 10k, klima robiona z 6 razy w ciagu 5 lat, czytnik kart padl, zawieszenie chyba cale wymienione, teraz znowu nie dziala klima i swieci sie abs, a no i caly czas w zasadzie jezdzimy na trybie serwisowym ktory ogranicza obroty do 2krpm bo to gowno sie wlacza od wszystkiego xD vmax w tym trybie
@keppo Bawią (z rodzaju śmiechu przez łzy) mnie te cope-grupki "fani jakiegoś gruza". Kupione za grosze samochody z trzeciej ręki z przebiegiem 200k do negocjacji, bo tylko na takie auta większość Polaków stać i wmawiają sobie, że są "fanami"... Fani VW Polo, fani Passatów, fani Citroena C3... Nie pozostało nic innego, jak tylko wdychanie ogromnych ilości copium.