Wpis z mikrobloga

Mam pytanie zupelnie na powaznie do osob ktore maja mieszkanie/mieszkania na wynajem. Wytlumaczycie mi czemu nie lepiej byloby dla Was je sprzedac i przejsc na lokate? Przeciez teraz podobno nie problemem jest dostac nawet 8%. Pewne pieniadze co miesiac, wydaje mi sie ze raczej wieksze niz z tego co dostajecie od najemcow nawet po tych duzych wzrostach ostatnio a nie trzeba sie martwic tym czy cos sie nie zepsuje, czy nie trzeba pomalowac przykladowo albo co najgorsze czy sie ktos tam nie zamelinuje bez placenia.
Nie wiem czy ktos sie podejmie dyskusji ale po prostu chcialbym wiedziec czy liczycie ze rzeczywiscie dalej mieszkania beda rosly rok do roku jak do tej pory czy jakies inne powody sa takiego stanu rzeczy.
#nieruchomosci #mieszkanie
  • 40
@posepny1: Lokaty 8% masz od jakiego czasu? Myślisz, że jak ktoś kupuje mieszkanie na wynajem, to patrzy w perspektywie kwartał czy dwa do przodu? Ile będą wynosiły oprocentowania lokat za 6/12/18 miesięcy? Jeśli mieszkanie jest na kredyt, to kwota, którą będziesz mógł wrzucić na lokatę nie będzie kwotą sprzedaży, a kwotą sprzedaży pomniejszoną o kapitał pozostały do spłaty. Dodatkowo jeśli ktoś kupił mieszkanie kilka lat temu, to i tak inwestycja mu
Jeśli mieszkanie jest na kredyt, to kwota, którą będziesz mógł wrzucić na lokatę nie będzie kwotą sprzedaży, a kwotą sprzedaży pomniejszoną o kapitał pozostały do spłaty.


@pp93: dzieki za rzetelna odpowiedz, troche mi nakresliles ale tylko o ten fragment sie moge troche przyczepic, a mianowicie w czasach takich stop jakie sa teraz to watpie zeby ktos lepiej wyszedl na wynajmowaniu + splacaniu kredytu niz lokacie. Ja rozumiem ze to pewnie jest
@posepny1: Ale właśnie się ze mną zgodziłeś mimo, że sądzisz inaczej. Mieszkanie na wynajem to najczęściej inwestycja długoterminowa, więc to że tu i teraz mógłbyś zarobić więcej na lokacie może nie mieć większego znaczenia w dłuższej perspektywie. Skoro jest to tymczasowe, to większość stwierdzi, że nie ma sensu zaprzątać sobie tym głowy. Wątpię, że osoby inwestujące w nieruchomości (często np osoby trochę starsze, które przez lata uciułały pieniądze i nie wiedzieli
@pp93: ja nie mowie o starszych ludziach bo wiem jacy potrafia byc i za nic ich nie przekonasz ale chodzi mi o osoby ktore kupily typowo pod zarobek. Malo sie slyszy po prostu zeby ktos chcial sprzedac i wrzucic na lokate ktora na ta chwile jest jednak korzystniejsza. A jesli rzeczywiscie mialaby byc korekta na rynku nieruchomosci to bym bardziej
@posepny1: no to pytanie. Sprzedaję mieszkaniem w moim grajdołku bym dostał jakieś 350k, po odjęciu podatków ile mi zostanie i ile na lokacie przez rok zarobię. Za mieszkanie mam na czysto jakieś 14k rocznie po odjęciu podatku.
Serio pytam bom ciekaw

Edit. Po odjęciu podatku 16k rocznie, źle policzylem
@posepny1: rozumiem. Nie masz argumentów i strzelasz fochy jak różowa.
Znajdź lokatę która mi da 1.5k miesięcznie do tego dochodzi podwojenie wartości mieszkania od 2015 (albo 2016, nie pamiętam już kiedy kupowałem dokładnie) bo kupowałem za 165k, czyli w tym okresie zyskiwalem mniej więcej 2k MIESIECZNIE plus kasa z wynajmu.

Dawaj mi taką lokatę na 20 lat sprzedaje mieszkanie i biorę w ciemno

A nie będziesz mi wklejał najwyżej wykresy że
@BHN_LLU: Teoretyzując jeśli mieszkanie kupiłeś ponad 5 lat temu, to nie zapłacisz podatku od sprzedaży. Wrzucając całość na lokatę 8%, to po odjęciu 19% na podatek belki zarobisz ponad 22,5k. Więc jesteś 6k do przodu czystego zysku i nie martwisz się o przestoje w wynajmie, koszty remontu czy ewentualną dewastację.
Stąd właśnie pytanie OPa, bo obecnie faktycznie w wielu przypadkach ludzie wyszliby na plus. Tylko kupując mieszkanie wiele osób myśli raczej
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BHN_LLU: widziałeś, sam pytasz i sam sobie odpowiadasz, nie tacy głupi ci kredyciarze jak o nich mówią.
Musisz czytać dokładniej co wysyłasz bo palniesz znów jakaś głupotę jak u comingoutowca Gryfika i trza będzie konto zakładać na inne literki
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pp93: stary, niepotrzebnie mu tłumaczysz bo on przyszedł tylko szukać zaczepki do mnie bo mu znalazłem niefortunna wypowiedź i teraz próbuje się odgryźć.
Dzięki za odpowiedzi w każdym razie, już mniej więcej znam argumenty czemu będą trzymać. Pozdro
@BHN_LLU: Ale o co Ci w tym momencie chodzi? Jaka beka? Przecież ja tylko czysto teoretycznie napisałem, że aktualnie więcej wyciągniesz z lokaty, ale ludzie nie decydują się na sprzedaż, bo jest to najczęściej inwestycja długoterminowa?
Umiesz w ogóle czytać ze zrozumieniem? Chyba masz z tym problem, bo każdy z moich komentarzy, to właśnie próba wyjaśnienia, dlaczego ludzie nie sprzedają. Rób screena i wyślij nawet mamie, może ona przeczyta i postara
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pp93: mówiłem, gość oderwany od rzeczywistości. Nie widzi tego że jest śmieszny a przy tym żałosny. Tylko myśli że każdy dookoła go atakuje. Takich trzeba ignorować co polecam zrobić
@pp93: spoko czytań i rozumiem. Generalnie taka lokata to też spoko zarobek. Ja jednak uważam że mieszkanie daje lepszą perspektywę i lepszy zarobek (licząc wzrost wartości) a co do screenów to był przytyk do drugiego kolegi. Jak najbardziej.
Akurat Twoja wypowiedź była rzeczowa i w sumie tak jak napisałem 22k rocznie piechotą nie chodzi.