Wpis z mikrobloga

Cześć,
Takie pytanie do obeznanych w temacie.
Aby samodzielnie wpisać hipotekę, wystarczy złożyć KW-WPIS wraz z dołączonym zaświadczeniem z banku, że został mi udzielony kredyt/ma zostać ustanowiona hipoteka + oplaty w wysokości 200zł + 19 zl i to wystarczy? Czy jeszcze coś należy dołączyć? Bo jak tak czytam to na każdej stronie wymagane dokumenty się różnią. A wg dokumentu który otrzymałem to jest wszystko. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#nieruchomosci
#notariusz
#kredythipoteczny
  • 2
Aby samodzielnie wpisać hipotekę, wystarczy złożyć KW-WPIS wraz z dołączonym zaświadczeniem z banku, że został mi udzielony kredyt/ma zostać ustanowiona hipoteka + oplaty w wysokości 200zł + 19 zl i to wystarczy? Czy jeszcze coś należy dołączyć? Bo jak tak czytam to na każdej stronie wymagane dokumenty się różnią. A wg dokumentu który otrzymałem to jest wszystko. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Bogysh: Zgodnie z Art. 95 Prawa
@Bogysh: Bank powinien wydać Ci oświadczenie do ustanowienia hipoteki.
Wypełniasz wniosek KW-WPIS, wpisujesz swoje dane jako wnioskodawca, uczestnik postępowania to Bank, wypełniasz treść żądania (pkt 7 chyba) "wnoszę o wpis hipoteki umownej do sumy (kwota) na rzecz Banku (nazwa banku) zgodnie z Oświadczeniem Banku".
Wpłacasz 200 zł opłaty sądowej oraz 19 zł podatku pcc na konto US i już. Wniosek wypełnij dwa wnioski (jeden składasz, a na drugim Sąd stawia pieczęć