Wpis z mikrobloga

W weekend byłem oglądać taką oto Feroze
https://www.olx.pl/d/oferta/daihatsu-feroza-1-6-4x4-stan-bardzo-dobry-CID5-IDRyjrv.html
Opis zgodny ze stanem faktycznym, silnik na zimnym i ciepłym działa ok
Napędy sprawne, rama zapaćkana tak o, ale sprawdzane młotkiem i też jeszcze jest ok.
Jedynei co to koło szyby ruda, no i nadkola.

I teraz tak zastanawiam się, do wyrwania pewnie poniżej 12k
Na start seris olejowy etc, opony z 2k no i w przyszłym roku tą rudą przydałoby się ogarnąć.
Na gotowo z 15 taka feroza
Czy ma to jeszcze sens w takim budżecie?
#motoryzacja #samochody #4x4 #offroad
  • 25
@odPrzegrywadoPrzegrywa: Auto ma prawie prawie 30 lat, ruda zawsze będzie gdzieś tańczyć. Widać że zadbane i nie tyrane w terenie. Więc myślę że nie jest źle.

I 15k to bym nie zakładam, pewnie zaraz wyjdą jakieś łożyska, krzyżaki, tuleje, jakieś inne problemy :) No i podobno dostępność części nie jest jakaś super do Ferozy.
@odPrzegrywadoPrzegrywa: sam jak posprzątam budżety domowe myślę o ferozie bo jednak to dalej kanciasta klasyczna terenówka a jest trochę za słaba pod kątem napędów, silników, akcesoriów, zdolności terenowych i występowania żeby ludzie ją motali jak samuraje czy vitary
@odPrzegrywadoPrzegrywa: Hmm, sam myślałem o Ferozie, ale finalnie doszedłem do tego że lepszy będzie Samuraj/Vitara ale jak mówisz że lipa jest za 15k, to już nie wiem czego w sumie szukać.
Finalnie wydać jakieś 25k na jakieś 30 letnie gówno pudełko do jazdy w błocie, to słabo to widzę ;p
@nie_mientki: Wiem że to nie wina terenwizji a prawa rynku, ale terenwizja coraz bardziej działa mi na nerwy, bo co odcinek to hehe włożyliśmy w Patrola 50k i to takie normalne musi kosztować !
Inni się podniecają i za 20 letniego Jimniego chcą 45k, gdzie niedawno nowy kosztował 86k w full opcji.
Ale oczywiście mam świadomość że to już minęło i jest jak jest.
I będzie coraz gorzej bo w sumie
ale terenwizja coraz bardziej działa mi na nerwy, bo co odcinek to hehe włożyliśmy w Patrola 50k i to takie normalne musi kosztować !


@DanielVideo: właśnie czytając Twój komentarz leciał w tle filmik terenwizji o samuraju na wyprawę no i #!$%@? zgniłem... "Budżet ustalony mieliśmy mieliśmy na 15k więc za całą kasę na samuraja w Hiszpani, po starym samuraju było sporo części więc je wpakowaliśmy"... Czyli w budżecie 15k kupili auto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HachiRoku: jeszcze były nowe opony za darmoszkę od sponsora :)

Dobrze że nie znaleźli mostów od patrola i silnika z bmw za szopą, a szwagier mechanik nie zrobił im podmianki w cenie 3 browarów :D

Ciekawe, że w komentarzach nikt o tym nie napisał, z ciekawości je poczytałem.