Wpis z mikrobloga

Wiceprezes jakiejś spółki deweloperskiej skomentował przed chwilą na TVN24 BiS słowa KNF o obniżeniu marż przez deweloperów, że tak naprawdę po odliczeniu kosztów utrzymania biura, czy kosztów marketingu, to zostaje im może 5%. Już się bałem, ża za chwilę powie, że dokładają do interesu, żeby tylko ludzi było stać na mieszkanie xD
#nieruchomosci #patodeweloperka #deweloperka
  • 76
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy po odliczeniu kosztów biura, gdzie każda cizia ma autko premium na firmę. Faktycznie może im niewiele zostawać. W ich interesie nie jest robić zysk i płacić podatek. Muszą mieć tyle by kredyt dostać. GENERUJĄ koszta i na papierze może być tak jak on mówi. Jak pod koniec roku kupią działkę za parę baniek to zysk na koniec roku żaden. Wiadomo.
  • Odpowiedz
  • 52
@pawel_187

znam osoby co nie wzięły, bo chcą w przyszłości brać kredyty, a wakacje kredytowe niszczą historie i robią z osoby dłużnika który nie płaci rat na czas. Czarna lista na biku czy coś takiego


xD
  • Odpowiedz
znam osoby co nie wzięły, bo chcą w przyszłości brać kredyty, a wakacje kredytowe niszczą historie i robią z osoby dłużnika który nie płaci rat na czas. Czarna lista na biku czy coś takiego


@pawel_187: Totalna bzdura. Przerażające jest to, że całe masy usłyszą gdzieś plotki i potem na tej podstawie podejmują ważne decyzje finansowe.
  • Odpowiedz
Jak pod koniec roku kupią działkę za parę baniek to zysk na koniec roku żaden. Wiadomo.

@MikiPL: to tak nie działa. Ani w pełnej ani w małej księgowości towar nie jest kosztem w rozliczeniu rocznym.
  • Odpowiedz
@iredbox: @KopecyFan: Możliwe że mają spore prowizje za nadpłaty skoro nowy kredyt, ale i tak dziwne jeśli się nie opłaca w porównaniu do 0%....

Jakie koszty wiążą się nadpłatą kredytu? Jak się okazuje, od 2017 roku banki mogą pobierać prowizję za wcześniejszą spłatę kredytu jedynie przez pierwsze trzy lata od rozpoczęcia spłaty kredytu. Co jednak powinno nas ucieszyć – wysokość prowizji pobranej w tym czasie nie może przekroczyć
  • Odpowiedz
@giorgioflojdini: Sam mam znajomych co nie wzięli wakacji kredytowych ,,bo nie będą sobie przedłużać kredytu" XD

Na info o nadpłacie za te miesiące i koniec końców zysku na całym zabiegu reagują tak, że nie będą kombinować XD

@sayanek co? I tacy ludzie chodzą po tych samych chodnikach, a ich głos jest tak samo ważny. No jedno wielkie xD
  • Odpowiedz
@giorgioflojdini:
Ja mam stałą stopę procentową, to po kiego grzyba mam brać wakacje kredytowe?
No ale to trzeba myśleć, jak stopy są najniższe od 20 lat to się bierze stałą stopę, jak pis jest u władzy to też stała stopa, jak odsetki są wysokie to bierze się zmienne.
To samo z kredytami walutowymi, jak złotówka jest słaba to bierze się kredyt w walucie, jak złotówka jest mocna to w złotówkach.
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy znajomy który jest małym deweloperem zarabiał na postawieniu jednego domu równe 100 tys. A sprzedawał domy po 450 tys. Jak materiał poszedł w górę, to zysk spadł mu do 40 tys. Podniósł cenę i zysk z domu miał mieć 150 tys. No, ale domy przestały się sprzedawać ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
znam osoby co nie wzięły, bo chcą w przyszłości brać kredyty, a wakacje kredytowe niszczą historie i robią z osoby dłużnika który nie płaci rat na czas. Czarna lista na biku czy coś takiego


@pawel_187: XD
Bardzo ogarnięci ci twoi "znajomi" :D
  • Odpowiedz
  • 2
@i-marszi tak tak. Ile kosztuje baterie do tej twojej kryształowej kuli? Skoro przewidujesz przyszłość mogłeś pomoc Ukrainie uknoc jakiś cwany plan na kontratak, a nóż może już w Moskwie by byli.
  • Odpowiedz
@frems:
Żadna kryształowa kula. Jak odsetki są niskie to jest szansa że zaczną rosnąć. Jak są wysokie to jest szansa że zaczną spadać.
Gospodarka toczy się w cyklach.
  • Odpowiedz
Ja mam stałą stopę procentową, to po kiego grzyba mam brać wakacje kredytowe?

No ale to trzeba myśleć


@i-marszi: No trzeba, jakbyś pomyślał, to byś wiedział, że nawet na stałej stopie biorąc wakacje i nadpłacając oszczędzasz na odsetkach. Mam oprocentowanie 3,54%, wziąłem wakacje, na razie zaoszczędzone pieniądze się grzeją na IKO bo lepszy procent, ale po nadpłacie oszczędzę kilkadziesiąt tysięcy na odsetkach.
  • Odpowiedz
55% ludzi nie wzięło wakacji kredytowych


@giorgioflojdini: ja np. nie wziąłem bo nie miałem takiej potrzeby, a prędzej zbankrutuję niż zaufam #!$%@? że nie wykorzystają tego kiedykolwiek przeciwko mnie, nawet bez mojej świadomości (np. obniżenie zdolności)
  • Odpowiedz
@pastibox widać to szczególnie po tym że 558736861368dzi nie wzięło wakacji kredytowych. Jest szansa że te te 551652 głupcy ale też te 55 oże oznaczać zalewarowanych januszy inwestycyjnych którzy ich zwyczajcie wziąć nie mogli


@giorgioflojdini: albo świadomi ludzie, którzy nie #!$%@?ą systemu finansowego bo wiedzą że każdy kij ma dwa końce
  • Odpowiedz
@i-marszi: No trzeba, jakbyś pomyślał, to byś wiedział, że nawet na stałej stopie biorąc wakacje i nadpłacając oszczędzasz na odsetkach. Mam oprocentowanie 3,54, wziąłem wakacje, na razie zaoszczędzone pieniądze się grzeją na IKO bo lepszy procent, ale po nadpłacie oszczędzę kilkadziesiąt tysięcy na odsetkach.


@Drmscape2: zaoszczędzisz kilkadziesiąt na odsetkach? To ile masz tego kredytu, milion?
  • Odpowiedz
a prędzej zbankrutuję niż zaufam #!$%@? że nie wykorzystają tego kiedykolwiek przeciwko mnie, nawet bez mojej świadomości (np. obniżenie zdolności)


@Wap30: tak tak, banki będą strzelać fochy i rezygnować z zarobku, żeby mireczkowi Wap30 pokazać kto tu rządzi. xD
  • Odpowiedz