Wpis z mikrobloga

Wyniki testów dla zapachu C2 #perfumywciemno

@TetraHydroCanabinol
Opis: Pachnie zielono, gorzko, trochę jak chwasty. Praktycznie brak słodyczy, jest wytrawnie i męsko. Zapachowy akompaniament do „bajek z mchu i paproci”. Zielarzem nie jestem, nie będę strzelał w żądne dzięgle czy piołuny. W sumie nic podobnego nigdy nie wąchałem. O dziwo dobre parametry. Z czasem na wierzch wychodzą jakieś przyprawy, coś w stylu gałki muszkatołowej, korzennej i raczej gorzkiej. Strzelam, że to jakaś w miarę nowa designerska nisza. Co ciekawe, zniknęło z nadgarstka szybciej niż zapach numer 1.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 1 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 6 na 7
Dekada premiery zapachu: 2011-2020

@Kondzio21
Opis: Słodki z jakąś wkurzającą nutą, kompletnie mi nie siadł, strzelam ze to jakiś arab
Co to za zapach? jakiś arab
Mainstream/nisza: Nisza – arab?
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 7 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 6 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@Odbuta
Opis: Bardzo ciekawy zapach. Jest mocno syntetyczny lecz nie jest to jego wadą. Pierwsze kilka minut to silna ewolucja. Pachnie jakąś gumą albo kauczukiem, wyczuwalna mięta. Nie brzmi to zbyt dobrze ale zapach jest przyciągający, bardzo mnie zaciekawił. Równie dobrze może to być jakaś głęboka nisza, co flankier inviktusa. Strzelam w niszę, 6/ml.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 1 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 3 na 7
Dekada premiery zapachu: 2011-2020

@mike_perfume
Opis: Zaczyna się bardzo ciekawie, wąchając atomizer zapach przypomina ciastoline play-doh lub świeżo startą marchew. Jestem ciekaw skąd taka różnica między dekantem a już odczuciem na skórze które było kompletnie inne. Ta nuta ciastolinowa gdzieś potem znika i zastępuje je znane i lubiane połączenie nut słodkich (tutaj wydaje mi się że to malina) oraz skóry czyli mamy coś w stylu Rasasi La Yuqawam. Im dalej w dry-down tym zapach lepszy. Dlatego obstawiam że to mainstream, ewentualnie GO.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): (brak typu)
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): (brak typu)
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@Sir_Well_Endowed – brak testów (C2 było puste)
@why_nott – brak testów (C2 było puste)

@Derrin
Opis: W próbce nie było już soku, ale z tego co wywąchałem jestem prawie pewien, że to Ermenegildo Zegna - Milan. Zapach jest delikatnie słodki za sprawą figi, która dodatkowo dodaje wrażenie mleczności. Mamy tu też szałwię, która dodatkowo dosładza całość. Wszystko to na drewnianej bazie drzewa sandałowego, które świetnie współgra z figą i sprawia, że całość jest drewniana i umiarkowanie słodka. Mam jednak mały problem z tymi perfumami, ponieważ choć są one bardzo oryginalne i intrygujące, to nie wiem, na jaką okazję mógłbym ją założyć. Wydają się zbyt ciężkie na ciepłe pory roku, ale jednocześnie nie pasują mi na te chłodniejsze.
Co to za zapach? Ermenegildo Zegna - Milan
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 6 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 3 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010s

@ucho_igielne
Opis: Pusty ale jakiś flanker le male? - za mało danych, ale mainstream
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 3 na 7
Dekada premiery zapachu: 2001-2010

@Pat6er
Opis: Nie było nic do psiknięcia ale po odkręceniu dekantu i powąchaniu go czuje cos waniliowego. Przyjemna nie ulepowa, strzelam że to uniseks. Ciężko mi określić co słodkiego tutaj czuje. Ale całkiem mi się podoba. Jakieś kwiaty czuć. Ale ciężko coś więcej wyniuchać. Trochę jak olejek do ciasta.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 1 na 7
Dekada premiery zapachu: 2011-2020

____________________________________________________________________

ROZWIĄZANIE – C2


Mainstream/nisza: Mainstream
Cena: około 170 zł / 100 ml (na czas wysłania zestawu)
Ocena (parfumo, fragrantica): 7,9/10 parfumo, 4,20/5 fragrantica
Dekada premiery zapachu: Lata 2011-2020 (premiera 2016)
Nuty: Figa / szałwia muszkatołowa / drzewo sandałowe

No i mamy kolejny trafiony zapach i to po jednej nutce ( ͡° ͜ʖ ͡°) brawo @Derrin!

#perfumy
  • 4