Wpis z mikrobloga

Tak sobie uświadomiłem teraz jak rzeczy które uważam za normalne mogą wypływać na samoocenę.

Mama od zawsze mówi mi teksty w stylu jak wychodzisz uzyj dezodorantu, uczesz się, weź sobie jakieś lepsze ubrania itd itd

I dopiero teraz po czasie jak przyjechałem na wszystkich świętych i zaczęła się taka tyrada uświadomiłem sobie że to może jest jeden z powodów przez które mam niska samoocenę.
Dbam o siebie, staram się ubierać schludnie a teraz pierwszy raz zastanowiłem się głębiej nad tym co mi mówi i zrobiło mi się przykro. Takie traktowanie mnie jak jakiegoś menela.
Skoro uważa że musi mi tak mówić za każdym razem i takie uwagi są potrzebne to pewnie uważa że na codzien śmierdzę i wyglądam jak gówno
#zalesie #rodzina #samoocena #psychologia
  • 7
@Szyszkalogin: tak to trochę taki rant bo poczułem się nieprzyjemnie.

domyslam się że raczej nie uważa że wyglądam jak gówno tylko chcei żebym wyglądał jak najlepiej na grobach żebym pokazał się jej znajomym ale jest to po prostu nie przyjemne jak się nad tym zastanowiłem dluzej.
Ogólnie mam wrażenie że jak wracam do domu to jadąc cieszę się na powrót a na miejscu bardzo szybko czuje się przykro.

Jakoś zacząłem bardziej
@Kantar: Niestety matki często zapominają, że ich pociech dorosły i nie potrzebują już prowadzenia za rączkę, ani porad odnośnie higieny osobistej.
Wątpię by twoja madre sama na to wpadła, dlatego powiedz jej dokładnie to co nam. Zakomunikuj, że ci przykro kiedy traktuje cię jak siedmiolatka i już nie potrzebujesz jej przewodnictwa i strofowania.
Aby troszkę jej ułatwić ( bo to dla niej może być trudne ) podziękuj za wysiłek, który włożyła
@Kantar To chyba wynika ze zbyt opiekuńczego charakteru. Moja mama robi dokładnie to samo i doprowadza mnie tym do szału. W wielu kwestiach mówi mi co mam robić, jak ugotować coś tam, co powiedzieć u lekarza, co założyć itd. Ale kto pytał? Już dawno z nią nie mieszkam, za kilka miesięcy sama będę miała dziecko i bardzo się boję, że mi to od niej przejdzie. Masz rację, że to wpływa na poczucie
@Kantar: doszukujesz się drugiego dna.
Mama chce abyś wyglądał jak najlepiej na grobbing.
Ciocia mi wczoraj opowiadała, że panie na 1. listopada szykowały futra, toczki i czyściły je "aby się zaprezentować”
Ot, taka zwalona tradycja.

uświadomiłem sobie że to może jest jeden z powodów przez które mam niska samoocenę.


@Kantar: jak już sobie to uświadomiłeś, to uświadom sobie także że jesteś dorosłym człowiekiem który ma takie same prawa i tyle samo do powiedzenia co twoja matka
nie kul ogona pod siebie tylko wsiądź na nią przez chwilę - "ty też mamo mogłabyś się odchudzić, zmienic fryzurę, może jakiś makijaż bo nie wygląda to za dobrze
@heniek_8: Autorze posta, zrób tak jak Heniek Ci podpowiada. Czasem trzeba się trochę ścierać w konfliktach by dobrze rozegrać sobie różne relacje. Myślę że nie jest to przesadne, natomiast jest to w miarę konkretne na co może zwrócić uwagę twoja mama