Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
Zobaczcie jak wzrostowicze sobie teraz tłumaczą wzrosty raty kredytu XD

Wynajem to pieniądze w błoto, ale część odsetkowa kredytu to koszt obsługi długu i jest ok XD

https://www.wykop.pl/wpis/68528289/#comment-243611767

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
pastibox - Zobaczcie jak wzrostowicze sobie teraz tłumaczą wzrosty raty kredytu XD

W...

źródło: comment_1667210162ZB1fpg9N6ohwWuqJs2HV7F.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@spajdermen: Nie przyjacielu, nie mogę się zgodzić. Gdyby wszyscy zainteresowani, byliby tak zachowawczy jak probujesz to przedstawic, moglibyśmy się licytować co jest lepsze kredyt czy jednak najem i jakie argumenty miękkie za nimi przemawiają.

Problem w tym, ze przez ostatnie lata mieliśmy turbo gigantyczne zadłużanie się po kule, osób które w najlepszym wypadku chciały nieruchomości na która ich po prostu nie stać, o fliperach i dzielności deweloperów nie wspomnę.

Teraz
  • Odpowiedz
@Adki:

Problem w tym, ze przez ostatnie lata mieliśmy turbo gigantyczne zadłużanie się po kule, osób które w najlepszym wypadku chciały nieruchomości na która ich po prostu nie stać


Szczerze to o tym słynnym "zadłużaniu po kule" to czytam od początku cyklu podwyżek stóp procentowych, ale jeszcze nie zdarzyło mi się uświadczyć dowodu na poparcie tezy że ludzie masowo się bezmyślnie pozadłużali i teraz są w czarnej dupie. Przez dowód mam na myśli realną analizę (nie żadne screeny z fejsbuka) i oczekiwałbym odpowiedzi na następujące pytania:
- ile to jest "zadłużenie po kule" (50% zarobków? 70%? 100%
  • Odpowiedz
@spajdermen: Wiesz, bardzo ciężko będzie skalibrować tak wyśrubowane dane na temat tak wielkiego i zróżnicowanego rynku. Raczej szukałbym odpowiedz w najprostszych danych.

1. Ile to jest "zadłużenie po kule", patrz zdolność kredytowa i co stało się obecnie z popytem.
2. Ile procent jest zadłużonych na taki poziom, patrz ile osob pobiera wakacje kredytowe a ile nadplaca.
3. Raczej margines błędu, wolałbym nie być ta osoba spłacającą bez wpisu.
4. Co
  • Odpowiedz
@Adki:

1. Ile to jest "zadłużenie po kule", patrz zdolność kredytowa i co stało się obecnie z popytem.


No super, tyle że to w żaden sposób nie odpowiada na moje pytanie. To że ludzie są teraz niechętni do brania kredytu nie oznacza jeszcze że obecni kredytobiorcy mają problem ze spłatą. Obniżenie zdolności nie mówi też nic o ludziach który spłacają już od kilku lat (raty malejące, nawet ktoś kto brał kredyt w 2020 płaci już kilka stów mniej niż ktoś kto miałby brać kredyt teraz) lub o takich którzy nadpłacali w
  • Odpowiedz