Wpis z mikrobloga

@pastibox: Nie biorą nawet pod uwagę, że wynajmując, płacimy za używanie czyjegoś sprzętu AGD itp.
Czyli jak biorę samochód na minuty to wyrzucam pieniądze w błoto i nie mam żadnej wartości z tego
@pastibox: @Krupier wołam wybitnego właściciela tych mądrości. Pozdrawiam z województwa łódzkiego. Rata kredytu na mieszkanie 65 m2 4K, podobny rozkład w wcześniejszym etapie inwestycji 2.7K na wynajmie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adki:

Witam, tu właściciel. Rata za kredyt 1,7 tys., z czynszem 2,3 zł. Proszę znaleźć mi 55 m w mojej lokalizacji taniej to się jutro przeprowadzam!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Krupier: muszę wyjaśniać takie brednie. Bo ludzie was słuchają i podejmują głupie decyzje.

@pastibox:

Brednie to ty uskuteczniasz tutaj kilka razy dziennie i niestety wiele ludzi się na nie złapie. Ciekawy jestem ile osób przez wasze gadanie nie kupiło w ostatnich latach mieszkania i jest przez to grubo w plecy.

No, ale pewnie gdybym was słuchał w 2017 i nie wziął kredytu tylko dalej wynajmował to pewnie bym się czuł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: i z tego powodu chcesz się dalej czuć zajebiście i naganiasz ludzi na idiotyczne decyzję w tym momencie? Skoro nie masz elementarnej wiedzy na temat i chcesz się dalej kompromitować to może lepiej się doszkol i nie wprowadzaj ludzi w błąd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@pastibox: oczywiście, że będę "naganiał" (cokolwiek masz na myśli) bo w przypadku kupna mieszkania na własne potrzeby mieszkaniowe kredyt w 99% będzie lepsza decyzją niż siedzenie latami na wynajmie i wywalanie kasy w błoto.

Chyba, że się dobrze czujesz z tym, że nawet 0,5% twojej opłaty nie idzie na spłatę własnego mieszkania, ale to już twoja sprawa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: wyjaśniłem cię w poprzednim wpisie i udowodniłem, że wynajem w jego przypadku jest tańszy minimum o 1000 zł miesięcznie + spadające ceny nieruchomości. A ty dalej swoje XD
@Adki: Przecież ci napisał ze w 2017, w 2018 roku za mieszkanie niespełna 80 metrów w bardzo przyzwoitej okolicy z 2 miejscami garażowymi miałem ratę ~2500 (na kredycie ~450k) Teraz to możesz pomarzyć lub poczekac aż jebnie 50% ;) najmniej miałem bodajże 1900 i trzeba było wtedy przejść na stałe ¯_(ツ)_/¯ wygrałbym mocno - a pewnie byli mądrzejsi niż ja. Nie wiem czemu to wypieracie.
@Krupier: a wyjaśnisz nam tutaj zgromadzonym, dlaczego Twoim zdaniem, rekordowa marża banku, wyższa od ceny najmu nie jest wyrzuceniem w błoto kapitału? Bo z tego, co się zdaje o tym był watek.

Tania to zagrywka w dyskusji, zmieniać ciągle temat.
@Adki: Znów się wtrącę xD obecnie przy kredytach gdzie odsetki to 95% raty oraz mając realne prognozy o spadkach cen - faktycznie kupowanie moze nie być teraz najlepsza decyzja; tu się zgadzam aczkolwiek jest wiele zmiennych wpływających na decyzję - to nie jest wszystko takie jednowymiarowe jak na tym tagu byście chcieli.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adki: ja nie zmieniam tematu.

a wyjaśnisz nam tutaj zgromadzonym, dlaczego Twoim zdaniem, rekordowa marża banku, wyższa od ceny najmu nie jest wyrzuceniem w błoto kapitału?


Nie wiem, może dlatego, że mam od razu własne mieszkanie, w którym mogę robić co zechcę, z którego mnie nikt z miesiąca na miesiąc nie wyrzuci i które zostanie pewnie w rodzinie dla młodych dziś pokoleń zapewniając im łatwiejszy start? Takie tam nic nie znaczące