Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
Zobaczcie jak wzrostowicze sobie teraz tłumaczą wzrosty raty kredytu XD

Wynajem to pieniądze w błoto, ale część odsetkowa kredytu to koszt obsługi długu i jest ok XD

https://www.wykop.pl/wpis/68528289/#comment-243611767

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
pastibox - Zobaczcie jak wzrostowicze sobie teraz tłumaczą wzrosty raty kredytu XD

W...

źródło: comment_1667210162ZB1fpg9N6ohwWuqJs2HV7F.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krupier: Jeżeli kupiłeś mieszkanie w 2017 roku i masz stale oprocentowanie, gratuluje bardzo dobrze to rozegrałeś.

Jeżeli natomiast nie spełniasz powyższych warunków jesteś w sytuacji:
1. Posiadając zmienne stopy, płacisz x2 raty kredytu za nieruchomość tracącą na wartości, przy inflacji 20%.
Mogę życzyć tylko powodzenia przy próbie pozbycia się gorącego kartofla.
2. Jeżeli zdecydujesz się obecnie na kredyt, zastanów się 3 razy. Obecna polityka NBP może nie zmienić się nawet do końca 2023, a i to będzie zależeć od FED
  • Odpowiedz
@Adki: on nie ma stałego oprocentowania tylko zmienne, pisał o tym w innym wątku xD

@pastibox: ten cały @Krupier próbuje sobie cały czas usprawiedliwić na wykopie, że decyzja o zakredytowaniu się po kule na zmiennym była słuszna, niestety żaden argument merytoryczny do niego nie dociera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Miras, i po co marnujesz mój czas? Kłamstwo ma bardzo krotki nóżki.


@Adki: jakie kłamstwo? O co ci chodzi?

Jeżeli kupiłeś mieszkanie w 2017 roku i masz stale oprocentowanie, gratuluje bardzo dobrze to
  • Odpowiedz
Najem jest obecnie tańszy o 40% od kredytu.


@Adki: ej, tak sobie na szybko sprawdziłem moje rejony i mój metraż.

55 m na wynajem najtaniej na Otodom znalazłem za 2,2 + 540 czynszu czyli razem 2740 zł.
52 m na sprzedaż mniej więcej w tej okolicy jest najtaniej za 319k, powiedzmy, że stargujesz do 300k. Rata kredytu przy tej cenie i 20% wkładzie własnym w ING wyniesie 2100 na stałym i 1950 na zmiennym. Nie znam czynszu, ale licz też te 550 zł to będzie razem
  • Odpowiedz
Kilka razy, wynika to z pracy. Obecnie rodzina znajduje się w PL, ja jestem w pracy w NYC.


@Adki: to pytanie pomocnicze: jak myślisz ile % ludzi z kredytem hipotecznym pracuje w podobnym układzie?
  • Odpowiedz
@spajdermen: niewiele, wiesz ile osob nie szuka lepszych rozwiazan i pracy przez obciazenie kredytem?

Mozemy tak dyskutowac o preferencjach godzinami.

Fakt jest taki ze w obecnych warunkach kosztu kredytu hipotecznego, najem jest duzo bardziej oplacalna opcja.
  • Odpowiedz
@Adki: no i czemu mnie olałeś? (,) Serio jestem ciekaw gdzie wg ciebie w czymś skłamałem. Bo to jednak dość poważny zarzut z twojej strony, nie uważasz?

To, że @pastibox olał niewygodne pytanie to jestem przyzwyczajony, ale że kolejna osoba? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Fakt jest taki ze w obecnych warunkach kosztu kredytu hipotecznego, najem jest duzo bardziej oplacalna opcja.

@
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spajdermen: kolega wyżej niestety stchórzył z dalszą dyskusją i wrzucił mnie na czarno. :(

Ale zabawne bo zrobił to dopiero po moich odpowiedziach i udowodnieniu mu, że nawet brany dziś kredyt może być tańszy niż wynajem. :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pastibox: czyli co zyskujesz biorąc kredyt na 20 lat zamiast wynajmować mieszkanie na przeczekanie:
- wyższe koszty o co najmniej kilkaset zł miesięcznie + koszt spłaty kredytu
- koszty amortyzacji sprzętu w mieszkaniu
- uzależnienie się od jednego miejsca na te 20 lat
Pan @Krupier to jednak fachowiec jest
  • Odpowiedz
@Adki:

niewiele, wiesz ile osob nie szuka lepszych rozwiazan i pracy przez obciazenie kredytem?

Czyli wychodzi na to że to słaby argument w kontekście przeciętnego człowieka z przeciętnym kredytem. Skoro już puszczamy wodze fantazji to równie dobrze można by stwierdzić że posiadając mieszkanie możesz sobie wziąć współlokatorów którzy pomogą ci je spłacić więc kredyt się zawsze opłaca bo jacyś frajerzy dorzucają ci 1.5k miesięcznie do spłaty :D

Fakt jest taki
  • Odpowiedz