Wpis z mikrobloga

Znajomy pyta o #java #programowanie #pomagajzwykopem

Jak ktos moze pomoc, nie zajmuje to duzo czasu i chce odpowiedziec na pytanie, bede wdzieczny.

--------------------------
Takie dostałem podpowiedzi co do zrobienia tego:
//stworzyć obiekty pod te dane(matka, noworodek)
//w pętli pobierać z pliku i tworzyć obiekt
//matka ma listę noworodków, ale noworodek ma tylko jedna matkę

Ogólnie problem mam z zapisem na pobranie tych danych z plików i dodaniu do list, żeby dalej przejść już do metod na tych listach.
Jak byś mógł zerknąć czy wiesz jak to rozpisać to byłbym wdzięczny ;)


Pliki noworodki.txt oraz mamy.txt zawierają dane o dzieciach i ich matkach.

W pliku noworodki.txt każdy wiersz zawiera następujące informacje o jednym dziecku, rozdzielone znakami odstępu: identyfikator, płeć (c – córka, s – syn), imię, data urodzenia, waga [g], wzrost [cm] oraz identyfikator matki.

Przykład:

1 c Agnieszka 20-lis-1999 2450 48 33

W pliku mamy.txt każdy wiersz zawiera informacje o jednej kobiecie, rozdzielone znakami odstępu: identyfikator matki, imię, wiek.

Przykład:

1 Agata 25

Identyfikator matki z pliku noworodki.txt odpowiada identyfikatorowi w pliku mamy.txt.

Wykorzystując dane zawarte w plikach mamy.txt i noworodki.txt oraz dostępne narzędzia informatyczne, wykonaj poniższe polecenia.

Podaj imię i wzrost najwyższego chłopca oraz imię i wzrost najwyższej dziewczynki.

Uwaga: Jest tylko jeden taki chłopiec i tylko jedna taka dziewczynka.

W którym dniu urodziło się najwięcej dzieci? Podaj datę i liczbę dzieci.

Uwaga: Jest tylko jeden taki dzień.

Podaj imiona kobiet w wieku poniżej 25 lat, które urodziły dzieci o wadze powyżej 4000 g.

Podaj imiona i daty urodzenia dziewczynek, które odziedziczyły imię po matce.

W pliku noworodki.txt zapisane są informacje o narodzinach bliźniąt. Bliźnięta można rozpoznać po tej samej dacie urodzenia i tym samym identyfikatorze matki. Pamiętaj, że przykładowo Jacek i Agatka oraz Agatka i Jacek to ta sama para. Możesz założyć, że w danych nie ma żadnych trojaczków, czworaczków, itd. Podaj daty, w których urodziły się bliźnięta.


Pliki tekstowe w komentarzu.
  • 16
  • Odpowiedz
noworodki.txt (czesc oczywiscie, 180 rekordow)

1 c Agnieszka 1999-11-20 2450 48 33

2 s Daniel 1999-11-16 4100 55 143

3
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Proogramista no nie. Jak ktoś chce to zrobić, niech poda cenę. Nie wygląda to na pracę na tydzień, ale kilkanaście minut.
Nie godzisz się - nie widzę problemu.
Mi jak dają na coś zapytanie, to ja podaję za ile zrobię.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PaaD no właśnie. :)
Normalnie z nim to jak rozmowa z dziwką.
"Spotkasz się? Tak, a ile dasz?"

Xd
Ja np. uczę i jak ktoś potrzebuje zadań z matmy czy też godziny, to podaje mu stawkę. I tyle.
ILE DASZ? Pffffffff...
  • Odpowiedz