Wpis z mikrobloga

Aktywności pozaprzedszkolne mojej córki 5,5 lvl:
- angielski 2x w tygodniu,
- lekcje gry na pianinie - gra już na dwie ręce proste utwory,
- lekcje gry w siatkówkę,
- lekcje jazdy konnej,
- basen ze mną w każdą sobotę - pływa już samodzielnie,
Moje aktywności po przedszkolu w latach #80s
- naparzanie kijem w pokrzywy
Czasami to aż jej zazdroszczę zawłaszcza, że na wszystko chodzi chętnie i tylko czeka na kolejne zajęcia. Ja jako dziecko nigdzie nie byłem i nic nie widziałem, zresztą jak większość dzieciaków z okolicy w małej wsi w środku ówczesnego województwa włocławskiego. Nigdy nie byłem na wakacjach z rodzicami. Lato było do pracy w polu i na ewentualne latanie po wsi z innymi dzieciakami. Niby brzmi spoko, ale zazdrościłem tym nielicznym, który chociaż morze zobaczyli. Dopiero jako nastolatek mogłem z ekipą jechać nad jezioro rowerem 9 km. Nad morzem pierwszy raz byłem dopiero jako student. Moi rodzice nie byli może złymi, tylko po prostu przyspawanymi do ziemi ludźmi, którzy nadal niechętnie się gdziekolwiek ruszają. Są na emeryturze i nadal nigdzie nie byli na wakacjach, choć mają pieniądze. Ja tymczasem staram się być możliwie jak najlepszym ojcem i mam nadzieję, że jakoś to wychodzi.

#oswiadczenie #dzieci #dziecinstwo #wykopplus30club #gorzkiezale
  • 219
via Wykop Mobilny (Android)
  • 66
@pogop: część wpisów to pewnie zazdrość, ale jest sporo prawdy w tym, że jeśli chcesz, aby Twoje dziecko czuło się zadowolone z życia to daj mu pocieszyć się dzieciństwem. Może czuć presję, że realizuje Twój plan na jej życie. Odezwie się to za kilka lat. A co do kolegi, to wynika to że znajomości i kodu kulturowego przekazanego przez rodziców. Sporo osób świetnie zarabia i ma dobre życie (czy na pokaz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pogop: dobrze robisz Mirek, tylko obserwuj córkę. Bo jej planning wygląda na bardzo napięty. Fajnie by było, jakby miała jeszcze czas na dzieciństwo
@pogop: XDDDDD
ja jestem produktem takich rodziców, byli jeszcze bardziej ambitni
i ja też byłem na to wszystko chętny bo małemu dziecko wszystko wmówisz a teraz mam depresję i jestem alkusem
przez ciągły stres w dzieciństwie który jest nienaturalny

takim ludziom powinno się odbierać dzieci, wolałbym wychować się w biedzie wśród patusów niż przeżyć moją młodość jeszcze raz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pogop: pójdzie do szkoły to uwczesne wykopki będą ją od bananów wyzywać bo tatuś zadbał o dobro dziecka ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak jej kupisz mieszkanie albo samochód to już stulejki same popękają ( ͡º ͜ʖ͡º)