Wpis z mikrobloga

Aktywności pozaprzedszkolne mojej córki 5,5 lvl:
- angielski 2x w tygodniu,
- lekcje gry na pianinie - gra już na dwie ręce proste utwory,
- lekcje gry w siatkówkę,
- lekcje jazdy konnej,
- basen ze mną w każdą sobotę - pływa już samodzielnie,
Moje aktywności po przedszkolu w latach #80s
- naparzanie kijem w pokrzywy
Czasami to aż jej zazdroszczę zawłaszcza, że na wszystko chodzi chętnie i tylko czeka na kolejne zajęcia. Ja jako dziecko nigdzie nie byłem i nic nie widziałem, zresztą jak większość dzieciaków z okolicy w małej wsi w środku ówczesnego województwa włocławskiego. Nigdy nie byłem na wakacjach z rodzicami. Lato było do pracy w polu i na ewentualne latanie po wsi z innymi dzieciakami. Niby brzmi spoko, ale zazdrościłem tym nielicznym, który chociaż morze zobaczyli. Dopiero jako nastolatek mogłem z ekipą jechać nad jezioro rowerem 9 km. Nad morzem pierwszy raz byłem dopiero jako student. Moi rodzice nie byli może złymi, tylko po prostu przyspawanymi do ziemi ludźmi, którzy nadal niechętnie się gdziekolwiek ruszają. Są na emeryturze i nadal nigdzie nie byli na wakacjach, choć mają pieniądze. Ja tymczasem staram się być możliwie jak najlepszym ojcem i mam nadzieję, że jakoś to wychodzi.

#oswiadczenie #dzieci #dziecinstwo #wykopplus30club #gorzkiezale
  • 219
via Wykop Mobilny (Android)
  • 75
@pogop: wiesz sam jestem ze wsi.
Morze pierwszy raz też widziałem na studiach.
Mam dwóch synów i nie zazdroszczę twojej córce.
Bo nie ma rodzeństwa.
I co ważniejsze nie ma czasu żeby się ponudzić co powoduje że jeden mój syn buduje różne rzeczy z różnych rzeczy.
A drugi czyta książki że aż bibliotekarka poprosiła o naszą zgodę żeby mógł czytać tego typu książki.
Ale oni to robią bo chcą.

A tutaj
Miałem w klasie w podstawówce kumpla, który miał mnóstwo zajęć dodatkowych. Miał szczęśliwe dzieciństwo, świetne wyniki w nauce, każdy go lubił, dusza towarzystwa, potem studia i teraz jako architekt buduje wielkie rzeczy w Polsce i za granicą. Ma przy tym fajną rodzinę, od wielu lat z w związku ze świetną dziewczyną. Ale oczywiście pewnie "nie miał dzieciństwa" waszym zdaniem, choć nigdy czegoś takiego pewnie by nie powiedział.

@JaTuTylkoOgladamObrazki: @absoladoo: @