Wpis z mikrobloga

@ZaufajMi Tak naprawdę wszystko zależy ile km jedziesz płatną autostradą. Z tego co mi szwagier opowiadał, to najdroższa jest chyba A4. Czy potrafi dojść do 50 zł ? Jeżeli tak, to na całej jej długości, czyli jadąc z KRK do WRO. Ja wjeżdżając w płatną na wysokości Katowic i jadąc do KRK zapłaciłbym coś w okolicach 15 zł (tak podejrzewam, dawno nią nie jechałem, więc trzeba by się pytać innych Mirasów). Dla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tdwlsoo: nie ma tragedii. Mieszkam w Devon i jechalem na Cornwall. W ta strone przejazd przez most jest darmowy. Mozesz za to wrocisz na dwa sposoby: ten sam most, lub prom. Obie opcje to by £1.5, dzis już £2. Sa karnety (tag cards) co wychodzi taniej. Ogolnie jak jezdze od siebie z zadupia do Londynu to 85% drogi mam 3 pasy za darmo. Drogi w miastach tez potrafia byc rozpieprzone, niekiedy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tdwlsoo: kumpel (anglik) czesto jezdzi z zona (polka) do Polski i wszystko mu sie tam podoba , od jedzenia po tesciowa. Jednak zawsze jak ma jechac dwupasmowka to ma serce w przełyku. W UK gdy masz jeden pas w ta, drugi w ta to sie nie wyprzedza. W Polsce na drogach mial inne doswiadczenia. Mowil ze ludzie ryzykuja zyciem aby wbic sie przed nastepny samochod.
Cena rocznej winiety w Czechach - 60€ (~290 zł), cena pięciu przejazdów w tę i z powrotem A1 w Polsce - 299 zł. W ekstremalnym przypadku, jak ktoś wozi ludzi na lotnisko dwa razy dziennie w dni robocze z Torunia do Gdańska to rocznie zostawia na bramkach prawie 30 tysięcy (o transporcie zestawami nie wspominając). Nawet dla niedzielnych kierowców jeżdżących z Gdańska do Torunia i z powrotem raz na tydzień roczny rachunek
@pogop: Czechy pokazują jak można to zrobić porządnie. Fajna stronka (również dostępna po Polsku) -https://edalnice.cz/pl/index.html

Winietę można kupić online niemal w dowolnym momencie (przykładowo jak chciałem kupić winietę online do Węgier, to trzeba to robić co najmniej 10 dni wcześniej XD).

I przede wszystkim to się opłaca. Ja wcale dużo nie jeżdżę, ale jak już gdzieś wyjeżdżam z Krakowa, to często trafiam na słynną A4 (Katowice - Kraków), gdzie za
. Sa w Polsce karnety?


@ZaufajMi: tu jest Polska wiec spodziewaj się ze wszystko jest skomplikowane. Zakładając że masz rodzinę w Białymstoku i jedziesz z Anglii samochodem:

przekraczasz granicę w Świecku bierzesz numerek. Jedziesz ca. 150km za niewielkie pieniadze (34zl)

na bramce dajesz numerek i kase

jedziesz dalej.Nie ma numerka - tylko kasa

jedziesz przez 3 takie bramki co ca. 30km (sic!)

dojezdzasz do Konina - musisz miec numerek z Orlenu