Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pomóżcie wybrać autko dla różowego paska. Do jazdy głównie po mieście + raz na tydzień/dwa tygodnie trasa ok 120km. W moim budżecie mieszczą się trzy autka, dwa z nich od autoryzowanych dealerów, przebieg obu to ok 80000km:
- Citroen C3 1.0 VTi Selection rocznik 2014 benzyna
- Mitsubishi Space Star 1.2 rocznik 2014 benzyna
No i jeden sprowadzony z Niemiec
Ford Fiesta 1.0 Ecoboost rocznik 2016 100000 km przebiegu benzyna
Jakiś godny uwagi i tani w utrzymaniu?
#motoryzacja #samochody
  • 32
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Volmyr: oki przekonałem pojadę zobaczyć. Dzięki. Wiesz coś może na temat Peugeot 208 1.2 benzyna ? Rocznik 2013 przejechane 80000km. 85KM. Ogłoszenie dodane parę godzin temu. Zakupiony w Polsce. Sprzedaje autoryzowany dealer Hyundai
@martifarti: renault robi jedne z lepszych silnikow. Proste, oszczedne i raczej bezawaryjne glownym problemem tej marki jest rdza i niska jakosc materialow we wnetrzu. Chodzi o to ze stosunkowo szybko pojawiaja sie przetarcia, matowienie itp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Volmyr: Fabie mam nawet w pobliżu, ale była bez czujników parkowania na czym mi zależy (nie jestem najlepsza w parkowanie XD), ale dzięki za propozycję rozejrzę się.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vitovia: jeśli to mają być przetarcia czy matowienie to dla mnie osobiście żaden problem. Najważniejsze żeby technicznie był sprawny i nie robił przykrych niespodzianek na drodze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wziuuuuu: moje wymarzone autko to Alfa Romeo MiTo, niestety w okolicy za bardzo nie ma, chce max 32000 wydać. To już tak max, po opłatach wszelkich. No i MiTo jest trzydrzwiowe, nie wiem czy są pięciodrzwiowe, ale to też jest rzecz na której mi zależy.
@martifarti: nie ma 5d, ale niedawno na to patrzyłem i do 30k spokojnie były 13-14 rok, w automacie i 1.4T, który można bezproblemowo zagazować. Zresztą cenowo to takie Mito pewnie by i tak z czasem wyszło lepiej niż te wymienione ze względu na koszty utrzymania.
@martifarti: Na luzie kupisz Mito za taką kasę. Jak zależy Ci na bezproblemowej eksploatacji to 1.4 78/95KM lub mocniejsze 1.4 TJet 120KM. Ponadto, znalezienie Mito z automatem (czyli skrzynią TCT) jest baaaaardzo trudne. No i utrzymanie tej skrzyni sporo kosztuje, bo sam zestaw sprzęgieł to około 3,2k PLN. Poza tym zapraszam na grupę na FB "Alfa Romeo Giulietta & Mito Team Poland", sporo się wystawia miciaków za podobną kasę.