Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pomóżcie wybrać autko dla różowego paska. Do jazdy głównie po mieście + raz na tydzień/dwa tygodnie trasa ok 120km. W moim budżecie mieszczą się trzy autka, dwa z nich od autoryzowanych dealerów, przebieg obu to ok 80000km:
- Citroen C3 1.0 VTi Selection rocznik 2014 benzyna
- Mitsubishi Space Star 1.2 rocznik 2014 benzyna
No i jeden sprowadzony z Niemiec
Ford Fiesta 1.0 Ecoboost rocznik 2016 100000 km przebiegu benzyna
Jakiś godny uwagi i tani w utrzymaniu?
#motoryzacja #samochody
  • 32
Wbrew panujacym opiniom francuzy robia bardzo solidne auta, dokuczaja im tam jakies #!$%@? ale silniki i karoseria trzymia sie bardzo dobrze (renault ma dupiata blacharke i czesto gnija). Fordom tez nie mozna za wiele zarzucic, ale z fordami jest tak ze albo trafisz super bezawaryjny model co przejedzie milion km, albo taki w ktorym trzeba ciagle grzebac. I nigdy nie wiesz co trafisz. Mitsubishi nie mam zdania wiec pominalem. To tak wg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spoogie: totalnie przeleciała mi przed nosem super oferta Clio... Niestety teraz jakoś nie widzę w pobliżu a zależy mi na tym (właściwie przez wyprowadzkę nie mam wyjścia) aby kupić w ciągu tygodnia samochód...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vitovia: rodzice mieli kiedyś Renault. Właściwie to było pierwsze auto,którym mogłam jeździć po zdaniu prawka. Nigdy nie narzekali, jeździli 13 lat i też się dziwili powszechnym opiniom negatywnym. Boję się tylko czy ten silnik jest ok,bo na tym w ogóle się nie znam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Volmyr: ja się nie znam za bardzo, pytałam kolegi mechanika i mówi że lepszy ten zwykły 1.2 silnik. Czy jednak ten 0.9 90km jest godny uwagi ? Jest takich Clio dużo, więcej niż z silnikiem 1.2 w budżecie
@martifarti: będzie niebo a ziemia w takim ruchu miejskim, ten 0.9 będzie git, przed zakupem jedź do renault, wydaj te 400 zł czy ile, żeby ci porządnie przetrzepali autko przed kupnem, ewentualnie kup z pewnego źródła od dealera czy coś
mechanicznie ten zwykły 1.2 dużo prostszy do naprawy, ale nie oszukujmy się, czasy malucha i tego że auto się nie psuje "bo jest proste" dawno minęły i nie ma co rezygnować