Wpis z mikrobloga

#rower #rowerelektryczny #hamulcetarczowe #inzynieria #mechanika powiedzcie mi jedna rzecz - próbuje sobie wyregulować hamulce w rowerze, ale imbus jest po prostu za długi, silnik elektryczny w kole zajmuje za dużo miejsca i jets za blisko hamulca, przez co nie mogę wsadzić srubsztaka by go odkrecic- najprościej byłoby przyciąć imbus piłką do metalu, ale czy na pewno powinno się tak robić? Przecież nie będę zdejmować tarcz bo chce dokręcić śrubkę, jest jakieś prostsze rozwiązanie? Mam tarczowki cały tydzień i już mnie wkurzaja #pytaniedoeksperta
KingaM - #rower #rowerelektryczny #hamulcetarczowe #inzynieria #mechanika powiedzcie ...

źródło: comment_1666076165MBOKJB4Ocj45hyDKcNsCiI.jpg

Pobierz
  • 20
Nie wiem jakiej produkcji jest ten rower, ale sie domyslam xd Jesli masz zapas na klamce hamulcowej tj. nie wpada do konca jak zaciskasz hamulec to mozesz baryłką poluzowac napiecie linki (barylka przy klamce albo przy zacisku hamulca) do momentu az nie bedzie ocieral hamulec. Potem ewentualnie odkrecasz zacisk i regulujesz jego ustawienie wzgledem tarczy hamulcowej tak aby nie ocierala o klocki
Nie wiem jakiej produkcji jest ten rower, ale sie domyslam x


@poratujPan: to dotyczy wszystkich rowerow z mechanicznymi tarczami i silnikiem, bo po prostu silnik jest wiekszy niz standardowa piasta i zaslania srube, nic szczegolnego
Natomiast nie ma problemu z wyregulowaniem tego nawet bez sciagniecia kola, tylko trzeba miec krotki imbus, najlepiej sam bit nawet
@KingaM: zachciało się elektryka z silnikiem w kole w cenie zwykłego roweru to teraz trzeba kombinować, BTW ile to waży, naprawdę ktoś daje mechaniki do ciężkiego roweru elektrycznego, jak za 150zł można dostać komplet mt200 który siłą hamowania przerasta te hamulce kilkukrtonie?
jakos wzglednie szanowane marki rowerowe nie wydziwiaja z tego typu silnikami. Jak wiadac nie bez powodu


@poratujPan: co XD Jakiego powodu, ze ktos nie ma krotkiego imbusa a nie chce mu sie odkrecic sruby od kola zeby je na chwile przesunac o 5 centrymetrow? XD