Wpis z mikrobloga

Mam pomysł na apkę, nie mam pieniędzy na zlecenie jej produkcji ani konieczny marketing. Chciałbym sprzedać ten pomysł, najlepiej za % od przyszłych zysków (jak ktoś oczarowany ideą odpali $ na start, też narzekał nie będę)

Zajmują się tym jakieś firmy z sukcesami na koncie? Jest jakis uproszczony proces sprzedawania pomysłu za udział w zyskach projektu?

#pytanie #pytaniedoeksperta #programowanie #android #ios
  • 34
ja jeszcze z doświadczenia dodam, że jak brak kogoś z kompetencjami sprzedażowymi, to nawet implementacja będzie mało warta.


@zjadacz_wyjadacz: jeśli produkt jest dobrze dopasowany do rynku *oraz* dobrze wykonany, to sprzedaż idzie łatwo. Im gorszy produkt i im gorzej spełnia potrzebę klienta, tym więcej trzeba pakoeać w promocję i sprzedaż.
@Valhalla159:
1. Czy wymyslony masz model biznesowy do appki, ktory sie spina?
2. Jezeli to appka globalna to nawet nie uderzaj do polskich inwestorow. Ciezko jest znalezc w pl VC ktory bierze na tapet cos co nic nie zarabia jeszcze.
3. Powinienes miec zrobiony poc albo chociaz jakis prototyp. Nie musi dzialac do konca jesli masz skille sprzedazowe.
4. Jak masz skille sprzedazowe, ptototyp na obrazkach i to szukasz zagranicznych funduszy