Wpis z mikrobloga

Mam pomysł na apkę, nie mam pieniędzy na zlecenie jej produkcji ani konieczny marketing. Chciałbym sprzedać ten pomysł, najlepiej za % od przyszłych zysków (jak ktoś oczarowany ideą odpali $ na start, też narzekał nie będę)

Zajmują się tym jakieś firmy z sukcesami na koncie? Jest jakis uproszczony proces sprzedawania pomysłu za udział w zyskach projektu?

#pytanie #pytaniedoeksperta #programowanie #android #ios
  • 34
@Valhalla159: Na bank jest gówniany i pewnie bazuje na bardzo duzym i drogim marketingu.
Aplikacja bazująca na dziesiątkach tysięcy aktywnych użytkowników to dziecko marketingu. Takich pomysłów są tysiące.
Pewnie nawet nie zrobiles researachu rynku, żeby zobyczyć czy coś takiego jest, lub było. Pewnie też #!$%@? masz, a nie pomysł na monetyzacje.

Założe się, że twój pomysł to coś w rodzaju aplikacji do sprzedawania ziemniaków od lokalnych rolników. Oczywiście zero pomysłu jak
@Valhalla159: już Ci ludzie odpisali i nie odbieraj tego jako atak, bo mają rację, sam co jakiś czas dostaję wiadomości od ludzi, którzy piszą że mają świetny pomysł i żebym im zapłacił to mi zdradzą swój pomysł na którym zarobię miliony :D, a co mi z czyjegoś pomysłu? Przecież to nie ma żadnej wartości, nikt nie będzie inwestował w pomysł.
Zrób aplikację, zacznij na niej zarabiać, wtedy uderzaj do inwestora aby
@Valhalla159: nie, że pomysł masz #!$%@?, bo może jest świetny, tylko że sam pomysł nie ma żadnej wartości i z całą pewnością nie jesteś jedyny który na niego wpadł. Zrób tak jak pisałem, zapracuj na pieniądze, jeśli wierzysz w swój pomysł, to go nie porzucaj, tylko przygotuj coś co możesz sprzedać, opracuj model biznesowy, zrób projekty, załatw patenty, zrób MVP, załatw już jakieś kontakty z firmami która będą mogły stworzyć aplikację
@voot: nie mówię o Tobie, a ogólne wrażenia po przeczytaniu komentarzy pod postem.

Dzięki za porady, przegooglowałem ang neta i mam parę firm ze stanów które się tym zajmują, z umową o poufności dot. pomysłu. Pewnie finalnie mocno nieopłacalne, ale lepsze to niż nic
@Goronco: kto wie, moze koles ma naprawde dobry pomysl i jakis koncept, wyjatki potwierdzaja regule. Wszyscy kpia i szydzą bo wiedza jak to z grubsza wyglada, mialem juz sporo znajomych ktorzy mieli "super pomysly, duzo hajsu bedzie" a koniec koncow okazala sie jedna wielka kupa, albo cos co juz jest od dawna na rynku i dziala lepiej.
powiem tak - od pomysłu do apki która jest znana i zarabia potrzeba 2 lat pracy kilku programistów, grafików i marketingowców. Trzeba opłacić kilka licencji oraz serwer który to uciągnie. Stawki płac ww ludzi są mniej więcej znane. Matematykę pozostawiam "natchnionym pomysłodawcom"

Bywa, że nawet miliardy $ nie pomogą gdy koncept nie chwyci (np. google+)
@Valhalla159: Napisz na priv jaki to pomysł, jestem programistą (8 lat expa), mam znajomych programistów, jeśli warto to uda się zebrać jakiś zespół do zrealizowania MVP. Poza tym sporo kontaków u ludzi różnych profesji (marketing, księgowość, etc). No i jeśli będą pierwsze sukcesy to znajdą się też jacyś znajomi gotowi zainwestować $$$ :)