Wpis z mikrobloga

Mirki, powiedzcie mi czy jestem ruską onucą i mam usunąć konto :

- przez 10 lat uczyłem się rosyjskiego w podstawówce i gimnazjum. (33 lvl here, wolałem ruski jak niemiecki)
- podoba mi się metro w Sankt Petersburgu i seria gier o tym samym tytule
- przeczytałem "Zbrodnie i karę" Dostojewskiego
- kocham rosyjski socrealizm, zwłaszcza na znaczkach pocztowych, mam kilka klaserów z podbojem kosmosu
- kiedyś miałem nawet avatar z Gagarinem
- po seansie "Czarnego łabędzia" miałem zajawkę na ruski balet
- kiedyś polajkowalem na tik toku video gdzie Putin bez parasolki, w strugach deszczu, oddaje hołd pod pomnikiem jakiś ruskich bohaterów..
- oglądam na youtube dwie ruskie twerkerki - Polinę Dubkovą i Elene Yatkine

Ach, no i zapomniałbym o najważniejszym, lubię ruskie pierogi, tankuje rosyjskie paliwo i grzeje dupe ruskim gazem. Czy w związku z powyższym, mam jeszcze moralne prawo kibicować Ukrainie czy raczej nie powinienem się nawet nazywać Polakiem? ( _)
#ukraina #rosja #wojna
h.....4 - Mirki, powiedzcie mi czy jestem ruską onucą i mam usunąć konto :

- przez 1...

źródło: comment_1665900822bDpWmqnzNrOdEtXjr1H14J.jpg

Pobierz
  • 126
@heterodewiant44 ja lubię muzykę Wagnera i nie robi to ze mnie od razu nazisty.
Rosja ma wiele perełek kultury na koncie i trzeba im to po prostu uczciwie przyznać.
Ale w obecnej sytuacji wspieranie rosji w konflikcie z Ukrainą to #!$%@?ństwo.
Więc zadaj sobie pytanie czy wspierasz ludobójstwo Ukraińców do którego dopuszczają się zwierzęta ze wschodu przy poklasku ich społeczeństwa? I #!$%@? o gazie czy inflacji nie ma tu nic do rzeczy.
czy jestem ruską onucą

- przez 10 lat uczyłem się rosyjskiego


@heterodewiant44: Wszystko zależy od tego jak rozumiesz określenia "rosyjski" i "ruski" bo w moich stronach zawsze to rozgraniczano.
Niezależnie od okoliczności można spotkać ludzi którzy robią wielkie rzeczy, tworzą kulturę czy są po prostu dobrymi ludźmi. Często są też wzorami czy inspiracją dla innych. Właśnie o takich ludziach można śmiało mówić że są Rosjanami.

Na wsi można spotkać takie psy
@kartofel oczywiście że nie wspieram przyjacielu. Brzydzę się przemocą i agresją. Swoim wpisem chciałem tylko pokazać absurd i głupotę jakiej dopuszczają się mireczki, którzy najchętniej wymazali by Rosję z map i kronik. Niestety, tak sie nie da. Jesteśmy z nimi związani historycznie i kulturowo. Czy to ze dokonałem tych wszystkich haniebnych czynów robi że mnie onuce? Też nie. Nie będę przepraszał za to że uczyłem się rosyjskiego w szkole bo wtedy nawet
@heterodewiant44: Ja tez, bardzo lubie rosyjski jezyk i uczę się go robiąc w tym roku największy postęp i wskakując na B1, lubie tez rosyjska muzykę i dalej bym kiedyś chciał zobaczyc Syberie oraz daleka północ - nie ma to nic wspólnego z kwestia wojny, bo wojna jest esencja KACAPSKIEGO systemu, który ROSYJSKĄ kulturę wykorzystuje i traktuje jako narzędzie do soft power, ale to nie jej nie deprecjonuje. Gorzej, jak popierasz KACAPSKI