Wpis z mikrobloga

Mirki, powiedzcie mi czy jestem ruską onucą i mam usunąć konto :

- przez 10 lat uczyłem się rosyjskiego w podstawówce i gimnazjum. (33 lvl here, wolałem ruski jak niemiecki)
- podoba mi się metro w Sankt Petersburgu i seria gier o tym samym tytule
- przeczytałem "Zbrodnie i karę" Dostojewskiego
- kocham rosyjski socrealizm, zwłaszcza na znaczkach pocztowych, mam kilka klaserów z podbojem kosmosu
- kiedyś miałem nawet avatar z Gagarinem
- po seansie "Czarnego łabędzia" miałem zajawkę na ruski balet
- kiedyś polajkowalem na tik toku video gdzie Putin bez parasolki, w strugach deszczu, oddaje hołd pod pomnikiem jakiś ruskich bohaterów..
- oglądam na youtube dwie ruskie twerkerki - Polinę Dubkovą i Elene Yatkine

Ach, no i zapomniałbym o najważniejszym, lubię ruskie pierogi, tankuje rosyjskie paliwo i grzeje dupe ruskim gazem. Czy w związku z powyższym, mam jeszcze moralne prawo kibicować Ukrainie czy raczej nie powinienem się nawet nazywać Polakiem? ( _)
#ukraina #rosja #wojna
h.....4 - Mirki, powiedzcie mi czy jestem ruską onucą i mam usunąć konto :

- przez 1...

źródło: comment_1665900822bDpWmqnzNrOdEtXjr1H14J.jpg

Pobierz
  • 126
  • Odpowiedz
oczywiście że nie wspieram przyjacielu. Brzydzę się przemocą i agresją. Swoim wpisem chciałem tylko pokazać absurd i głupotę jakiej dopuszczają się mireczki, którzy najchętniej wymazali by Rosję z map i kronik. Niestety, tak sie nie da. Jesteśmy z nimi związani historycznie i kulturowo.


@heterodewiant44: A tak na poważnie, to marzę o liberalnej Rosji na Wschodzie. Ten naród nie może przestać czesać Dostojewskiego do imperializmu z jakiegoś powodu. Kulturę też doceniam,
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: pomyśl chwile miras - czy gdyby pierogi pochodziły z rosji to nazywałyby się ruskie? Czy może rosyjskie? One pochodzą z rusi (rejon w Ukrainie) i stąd ta nazwa...
fajnie, że znasz rosyjski ale czas też trochę się poduczuć z polskiego
  • Odpowiedz
zapomniałbym o najważniejszym, lubię ruskie pierogi,


@heterodewiant44: do #!$%@? nędzy, nauczcie się w końcu że ruskie =/= rosyjskie. Pierogi ruskie pochodzą z Rusi Czerwone czyli terenów wschodniej polski i zachodniej Ukrainy.
Od czasu rozpoczęcia wojny jakiś debil wyskakuje z tym że nazwa tych pierogów przypomina im o Rosji. Totalna ignorancja i głupota.
  • Odpowiedz
  • 0
@wajdzik ale wiecie o tym że ja to wiem i celowo tego tutaj użyłem? To beka z przeróżnych restauracji które zmieniały nazwy tego dania w swoich menu po rosyjskiej inwazji na Ukrainę
  • Odpowiedz
  • 1
@heterodewiant44 ale te ruskie znaczki w latach 80 to był sztos, miałem tego też kilka klaserów. Socrealizm przez swoją brzydka naturalność też mi siedzi. Ale już cała reszta to niestety hiv
  • Odpowiedz