Wpis z mikrobloga

: musi być duży kredycik, że tak się martwisz o gospodarkę. A tak na poważnie to przy tej demografii i liczbie obcokrajowców na rynku pracy nie ma szans na bezrobocie 20%. Powtarzasz te dyrdymały Glapy z konferencji mające uzasadnić ich niekompetencje. Nie walcząc z inflacją, bezrobocie i tak będzie tylko troche później i wyższe. Jak na razie podnieśli do 6.75% i jakoś bezrobocie nie wystrzeliło, więc skończ gadać te swoje bzdury uszyte
  • Odpowiedz
@bart40404: No i źle życzysz swoim rodakom, na rzecz własnych korzyści? Czy to nie małostkowe? W tym roku zarabiasz w dolarach, to pewnie w ubiegłym roku w bitcoinach, a za rok może w surowcach energetycznych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CaptainSparrow: większość tych, którzy pójdą na bezrobocie to ci w gównopracach za pensję minimalną. Tacy i tak w większości głosują na PiS, więc w ogóle mi ich nie szkoda, że dotkną ich wreszcie konsekwencje własnych wyborów wyborczych. Dużo bardziej mi szkoda tych w wieku moich rodziców, którzy mają sporo pieniędzy w gotówce uzbierane przez całe życie ciężkiej pracy i patrzą jak to teraz topnieje z miesiąca na miesiąc przez inflację.
  • Odpowiedz
  • 3
@pastibox

Przecież to na dzień dobry jest absurd - co chwilę podkreślane że bezorbocie jest niskie a gospodarka w prawie doskonałym stanie więc NIE MOŻEMY podnieś stóp, bo bezrobocie jest wysokie a gospodarka w doskonałym stanie.

No to albo jest dobrze i ciągniemy stopy bez strachu o szkody, albo to wszystko wisi na włosku i 1-2% wiecej wywala z rowerka cały kraj.... No trzeba się na jakąś wersję zdecydować ;)
  • Odpowiedz
@del855: Inflacja będzie spadać stopniowo. Ile osób w Polsce ma oszczędności powyżej 100 000zł? Co jest bardziej bolesne? Utrata części siły nabywczej majątku (którą można zabezpieczyć np. kupując nieruchomości), czy armageddon na rynku pracy - masowe samobójstwa, powszechna bieda? Wybierz mądrze...
  • Odpowiedz
@PaulStone jeśli za pół roku chcesz zmienić mieszkanie na większe to prawdopodobnie bardzo dobry moment na taką akcję.

Rynek nieruchomości (szczególnie tych większych niż 1/2 pokoje) będzie dostawał po dupie od strony popytu aż sytuacja się nie polepszy, także jest szansa na znalezienie czegoś w dobrej cenie.

Tylko nie wierz ekspertom spod tagu #nieruchomosci xD
Żadnych wyprzedaży na -50% czy -70% nie będzie chyba że wydarzy się jakiś armagedon
  • Odpowiedz
@bart40404: a to nie emeryci głównie głosowali na obecną partię ? Dlaczego ma nam być żal ich oszczędności? Mi bardziej szkoda ludzi pracujących, którzy mają wkład w gospodarkę i społeczeństwo. Pragmatyzm. Już #!$%@?ąc od tego, że w mojej ocenie nie mają wpływu na czynniki zewnętrzne jak pandemia, czy wojna.
  • Odpowiedz
tak, stopy powinny być takie jak inflacja, żeby zarżnąć gospodarkę i zrobić deflację. Wtedy co prawda niczego sobie nie kupisz, bo nie będziesz miał pracy, ale za to będzie tanio. Znamy to. Każdy ekonomista ma prawo się wypowiadać. Decyduje większość. I większość jest na szczęście rozsądna.


@Czerwony_jak_WIG20:
Nie będzie żadnego bezrobocia powyżej 10% przy tej demografii i rekordowemu odpływowi osób w wieku produkcyjnym.

Za to bez zwalczenia inflacji i dalszemu
  • Odpowiedz
  • 6
@CaptainSparrow

I dokładnie dlatego nie powinieneś się tutaj wypowiadać. Inflacji bije najmocniej w biedotę wpędzając ich w nędzę. Jak komuś realna wartość 100k oszczędności spadnie do 80k to się wk*wi i w najgorszym razie odechce mu się pracować (co w sumie jest poważnym zagrożeniem gospodarczym), a jak ktoś nie ma nic nie tej inflacji na jedzenie i ogrzewanie mu nie starcza to...zdechnie z głodu i zimna. Za to do samego końca
  • Odpowiedz
@del855: inflacja wpędza w nędze bardziej niż bezrobocie i brak jakichkolwiek zarobków. Ciekawa teoria. Chyba mamy tutaj kandydata do nagrody Nobla i eksperta od ekonomii. Myślę, że powinni po Ciebie wysłać helikopter żebyś zarządzał bankiem światowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ProofOfConcept: bo naprawdę kocham ten kraj. Dużo w życiu podróżowałem i podróżuję, prywatnie, zawodowo. Polska jest wspaniałym miejscem do życia, ludzie też się ogarniają, młodzi dają nadzieję na lepszą przyszłość i nie chcę, żeby tu było źle. "nie sram" do własnego gniazda. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@bart40404 jakbym miał brać pod uwagę przekrój osób w tym wieku to powiedziałbym że częściej głosują właśnie na PiS a nie że mają oszczędności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego pytanie że trzeba #!$%@?ć jakiejś grupie społecznej, bo cześć z nich głosuje na PiS jest absurdalne.
  • Odpowiedz