Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Państwu! ʕʔ
Organizujemy konkurs gitarowy #mirkoshredwars. Kto jeszcze ma ochotę dołączyć do zespołu w najbliższej, piątej już edycji? Żeby zgłosić się do konkursu, wystarczy napisać jednoznaczny komentarz pod wpisem, albo wysłać mi wiadomość prywatną. Do tej pory zgłosiło się 21 chętnych. W naszym konkursie uczestnicy rywalizują ze sobą w parach o to, który z nich nagra lepsze solo gitarowe do wspólnego backingu.

Po wcześniejszych doświadczeniach i rozmowach z uczestnikami, proponuję następujące zasady:
1) do kolejnej rundy przechodzi ten, kto uzyska przewagę minimum 5% w głosowaniu na Mikroblogu (inaczej dogrywka),
2) każda para będzie miała 48 godzin na wybór wspólnego backingu, po tym czasie podkład przydzielę ja (może zrobimy wspólnie listę backingów na takie okazje, z której mogłabym wybierać, albo losować?),
3) solówki powinny mieścić się w przedziale 30-60 sekund,
4) na nagrania będzie tydzień czasu, bliżej finału możemy ten czas trochę wydłużyć,
5) zakaz grania z plejbeku - na video ma być widać ten sam take, który słychać.

Możecie śmiało pisać, co o tym wszystkim myślicie. Jeszcze mamy czas na zmiany i doprecyzowanie zasad. Jest kilka spraw, o których chciałabym z Wami pogadać, zanim wystartujemy - napiszę o tym w komentarzach, żeby nie przedłużać tekstu tego wpisu.

#gitara #gitaraelektryczna #gitarabasowa #mirkoguitarwars #muzyka #tworczoscwlasna
dinkum - Dzień dobry Państwu! ʕ•ᴥ•ʔ
Organizujemy konkurs gitarowy #mirkoshredwars. K...

źródło: comment_1665572680g22hfy1h2z4OCTtdvqFISs.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
@zajente: Bez przesady. W poprzednich edycjach brali udział gitarzyści na różnych poziomach i nie przypominam sobie żadnej szydery ze strony publiki :)

@dinkum Ja się tutaj czaję. No ale wpisuj! :)
  • Odpowiedz
Ja jako sluchacz i ogladacz poprzednich edycji, w tej chetnie zobaczylbym cos w stylu "dowolnej proby"- chcialbym po prostu zobaczyc ludzi jak graja swoje ulubione solowki, ktore maja wycwiczone. Daje to- moim zdaniem - wiekszy oglad na to jaka kto technika lubi grac i jak mu to wychodzi, bo umowmy sie , shreedingu to w poprzednich edycjach bylo malo, a i sama technika nie jest jakas wyznacznia tego jakie kto ma umiejetnosci.
  • Odpowiedz
@Bloodaxis1: To by się skończyło wrzucaniem starych filmów, a nie konkursem. Wygrałyby osoby, które od lat siedzą na YT. I wygrałyby bez żadnego wysiłku. Przesyłając filmy z solówkami, na które już dawno poświęciły masę czasu.

Moim zdaniem koncepcja, że się dostaje konkretne zadanie i ma na to tydzień jest jedyną sensowną.
Wtedy jest chociaż cień szansy, że gitarowy wymiatacz odpadnie. O ile takie jest założenie konkursu? Bo chyba chodzi o
  • Odpowiedz
Kolejne moje rozterki związane są z różnicą w poziomach zaawansowania uczestników. Ci, którzy śledzili konkurs wiedzą, że zawsze brali w nim udział wszyscy chętni, o ile tylko dali radę przygotować pierwsze nagranie, niezależnie od tego, jak wypadło. Bywało tak, że w pierwszej rundzie ktoś, kto gra od dwóch lat trafiał na kogoś grającego 20, albo nawet więcej, lat. Zostawał wtedy dosyć brutalnie rozjechany ;) nie tylko przez przeciwnika-wymiatacza, ale też przez publiczność.
  • Odpowiedz
@Kokos: Zajrzałam do Twojego odcinka:
https://www.wykop.pl/wpis/61727361/zapraszamy-na-dziewiaty-odcinek-konkursu-gitaroweg/
Komentarze są tam ostre, ale nie są pozbawione racji. Są to też uwagi od Mirków, którzy sami grali w naszych konkursach, widzę też jednego, który zagra w najbliższej - to nie jest przypadkowe towarzystwo "patostreamiarzy", którzy trafili na Twój odcinek przez nadmierną popularność tego konkursu.
Twój przypadek jest dosyć specyficzny. Dołączyłeś do zabawy z wieloletnią historią regularnego udzielania się w tagach gitarowych z pozycji doradzającego "eksperta" z długoletnim doświadczeniem. Wiele osób było w związku z tym ciekawych, co zaprezentujesz i oczekiwania wobec Twojego grania były stosunkowo wysokie. Pamiętam, że sama byłam mocno zaskoczona, gdy usłyszałam Twoje nagranie. Ewidentnie miałeś poważne braki, jeżeli chodzi o trzymanie rytmu. Przykre jest nie tylko to, że dla Ciebie ten odcinek był nieprzyjemnym doświadczeniem, ale też to, że nie potrafiłeś zdystansować się troszkę, nadal po roku tego nie potrafisz i odebrałeś to wyłącznie, jako szyderstwa, nie jako lekcję i mocną motywację do ciśnięcia z nauką i pokazania w którejś z kolejnych edycji swoich postępów.

a organizacja zabawy z moich obserwacji nie interweniuje, nie hamuje złośliwości w kierunku
  • Odpowiedz
Pamiętam, że sama byłam mocno zaskoczona, gdy usłyszałam Twoje nagranie.


@dinkum: kaman.. sama w to wierzysz co piszesz? Nie pamiętasz już naszych rozmów na PW dotyczących moich obaw i gdy wprost pisałem, że się nie nadaję? Urabiałaś i urobiłaś, dałem się namówić zrobiłem solo najlepiej jak na tamtą chwilę mogłem a jak pojawiły się "ostre" przytyki to nagle ciebie nie ma. To było słabe i nie wiem jak zamierzasz to
  • Odpowiedz
@JohnnyBezEn: Co za bezsens, to co ty tu piszesz, jakie stare filmy, jaki youtube. Goscie przechodza do kolejnej fazy konkursu i wtedy mozna zapowiedziec tego rodzaju konkurencje, a nie jakies stare filmy z yt.
  • Odpowiedz
@Kokos: może parę razy Cię namawiałam, to prawda. Ale tu nawet najlepsi czasami piszą, że się nie nadają ;)
Byłeś dosyć znanym Mirkiem w tagach gitarowych, nie tylko ja chciałam Cię zobaczyć z gitarą.
Bywa ostro w tym konkursie, nikt tego nie ukrywał, trzeba mieć dużo odwagi i twardą dupę, żeby w nim wystartować. Jesteś dorosły, masz tu konto od 16 lat, wiedziałeś na co się piszesz. A ja nikomu
  • Odpowiedz
w tym konkursie, trzeba mieć dużo odwagi i twardą dupę.


@dinkum: widzisz, a ja sądziłem, że to zabawa, a nie ścieżka zdrowia przez pot i łzy. może dlatego nie bawiłem się zbyt dobrze. skończmy ten wątek.
  • Odpowiedz
@Bloodaxis1: Przedstawię Ci bardzo skrajny przykład.
1. Ustalamy pełną dowolność podkładu - każdy gra, co chce.
2. Znajduję mało znanego azjatę, który wrzuca na YT filmy bez twarz. Ma tylko 50 wyświetleń pod filmami, ale gra nie gorzej niż Ichika Nito.
3. Pobieram jego filmy i wysyłam jako swoje.
4. Zgarniam nagrody.
  • Odpowiedz
@Bloodaxis1: mi ten pomył się bardzo podoba. Już wcześniej myślałam o zorganizowaniu dodatkowego odcinka po finale, w którym najlepsi mogliby zagrać to, co lubią, bez żadnego głosowania. Ale nie proponowałam tego, bo wiem, jak męczący i stresujący jest dla niektórych ten konkurs i podejrzewałam, że kolejny występ na mirko, zaraz po jego zakończeniu, to byłaby ostatnia rzecz, na którą mieliby ochotę. Może taki odcinek w czasie trwania konkursu byłby dobrym
  • Odpowiedz
@dinkum: A dlaczego chcialbym to widziec jako konkurencje- bo po prostu sluchacze znajac orginał mieliby łatwiejsze zadanie, bo znaliby juz orginal. A i z poprzednich edycji konkursu zauwazylem, ze shreding to wcale nie jest jakas ulubiona technika gitarzystow. Sam licze na jakies Stairways to heaven, Tornado of souls, Comfortably numb, czy Final Countdown ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( mowie o solowkach oczywiscie)
  • Odpowiedz
ścieżka zdrowia przez pot i łzy.


@Kokos: Postaram się bardziej włączać w takich sytuacjach i kasować więcej nieprzyjemnych komentarzy, jeżeli się pojawią, żeby uczestnicy nie czuli się osamotnieni i żeby ograniczyć ilość łez.
  • Odpowiedz