Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Państwu! ʕʔ
Organizujemy konkurs gitarowy #mirkoshredwars. Kto jeszcze ma ochotę dołączyć do zespołu w najbliższej, piątej już edycji? Żeby zgłosić się do konkursu, wystarczy napisać jednoznaczny komentarz pod wpisem, albo wysłać mi wiadomość prywatną. Do tej pory zgłosiło się 21 chętnych. W naszym konkursie uczestnicy rywalizują ze sobą w parach o to, który z nich nagra lepsze solo gitarowe do wspólnego backingu.

Po wcześniejszych doświadczeniach i rozmowach z uczestnikami, proponuję następujące zasady:
1) do kolejnej rundy przechodzi ten, kto uzyska przewagę minimum 5% w głosowaniu na Mikroblogu (inaczej dogrywka),
2) każda para będzie miała 48 godzin na wybór wspólnego backingu, po tym czasie podkład przydzielę ja (może zrobimy wspólnie listę backingów na takie okazje, z której mogłabym wybierać, albo losować?),
3) solówki powinny mieścić się w przedziale 30-60 sekund,
4) na nagrania będzie tydzień czasu, bliżej finału możemy ten czas trochę wydłużyć,
5) zakaz grania z plejbeku - na video ma być widać ten sam take, który słychać.

Możecie śmiało pisać, co o tym wszystkim myślicie. Jeszcze mamy czas na zmiany i doprecyzowanie zasad. Jest kilka spraw, o których chciałabym z Wami pogadać, zanim wystartujemy - napiszę o tym w komentarzach, żeby nie przedłużać tekstu tego wpisu.

#gitara #gitaraelektryczna #gitarabasowa #mirkoguitarwars #muzyka #tworczoscwlasna
dinkum - Dzień dobry Państwu! ʕ•ᴥ•ʔ
Organizujemy konkurs gitarowy #mirkoshredwars. K...

źródło: comment_1665572680g22hfy1h2z4OCTtdvqFISs.jpg

Pobierz
  • 95
Zostawał wtedy dosyć brutalnie rozjechany ;) nie tylko przez przeciwnika-wymiatacza, ale też przez publiczność.


@dinkum: No tego raczej nie przeskoczysz, ewentualnie usuwanie komentarzy + czarno, ale to chyba nie tędy droga ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak moglibyśmy uniknąć tego tupu sytuacji w najbliższej edycji?


@dinkum: Sytuacji, w której lepszy wygrywa, a gorszy przegrywa? Taka jest chyba idea wszystkich konkursów, a chowanie po kątach początkujących, żeby przypadkiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
mniej zaawansowanej grupy na oślą łączkę, bo czuliby się pokrzywdzeni. Każdy chyba zna realia tego portalu i wie, na co się pisze, zgłaszając się do konkursu.


Klikałam dopiero co z dwoma chętnymi, którzy nie podołali wymyślonemu przeze mnie zadaniu kwalifikacyjnemu. I byliby chętni do zagrania do znacznie łatwiejszego podkładu, w towarzystwie innych na zbliżonym poziomie. Ale ja też nie jestem przekonana do takiego rozwiązania. Czy to w ogóle byłoby atrakcyjne dla widowni.
Do kiedy trzeba się zgłosić? Mam wątpliwości, czy ogarnę techniczne zawiłości związane z wymaganym medium jakim jest dźwiękoobraz. Z tego co kojarzę, to przy tej serii nie pomagacie uczestnikom w żadnym stopniu.

Z jednej strony podoba mi się pomysł z losowaniem podkładu, bo to jest jedyne uczciwe rozwiązanie. Z drugiej jednak... mogłoby to zwiększyć ilość poddań walkowerem. Już widzę, jak trafiam na jakiś jazzowy podkład w 9/16 w parze z jednym ze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JohnnyBezEn: pomogłabym Ci ogarnąć ten temat "dźwiękoobrazu" od zera, ale niestety nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Zainstaluj sobie Reapera, z którego korzysta wielu Mirków. Można w nim przygotować taki klip, łącznie z dodaniem obrazu. Masz już gotowe nagranie do naszego ostatniego collabu, możesz na nim poćwiczyć. W necie są tutoriale, jak zrobić taki klip w Reaperze. Amerykanie to robią, więc to nie może być trudne, jak mówił mój dziadek ;)
@dinkum: No, to chyba się skuszę ()

Nie, wtedy razem wybieraliby z tych trzech. A jeżeli nie, to Ty byś wybrała. Ale nikt by nie przyszedł z podkładem, do którego od 10 lat się rozgrzewa i zna go na wylot.

Przy różnych solówkach zawsze wygra ten z "prostszym" podkładem, bo nie głosują muzycy, tylko szare mirki.
@JohnnyBezEn: pomysł jest ciekawy, ale nie daje gwarancji, że ktoś nie trafi na backing, który już dobrze zna. No i uczestnicy musieliby pozgłaszać swoje propozycje, bo ja nie czuję się na siłach, żeby przygotować tyle zestawów, a potem czytać pretensje, że z "tego zestawu przecież nie da się wybrać niczego sensownego" ;)
Co myślą o tym pozostali chętni?
@MrVain: odblokuj wiadomości prywatne w ustawieniach. Prywatne wiadomości -> Otrzymuj wiadomości -> od wszystkich. Prześlę Ci zadanie weryfikacyjne, które dostają wszyscy nowi zawodnicy, którzy którzy chcą się przyłączyć do tej zabawy.
@dinkum: Jeżeli uczestników będzie powyżej 40-stu, to jak najbardziej można zrobić podział na grupę "bęginer" i "wymiatam". Jeżeli będzie poniżej to zadowolimy się jedną grupą, a początkujący będą musieli dać z siebie wszystko.