Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam pytanie do #it #programista #programista15k

Jako, że moje życie trochę #!$%@? się potoczyło i wieku 29 lat mam technika informatyka, gówniany bootcamp oraz gówniany 6-cio miesięczny staż na webie (proste zmiany na stronach) zrobiony jakieś 4 lata temu. Reszta życia zawodowego to jeżdżenie tirami (ten wpis to nie bait XD serio pytam o rade). Ogólnie to mam dość swojej pracy, zero rozwoju, perspektyw. Jakbym chciał to może pieniądze by były dobre, ale wiadomo kosztem pracy po 12h, nieregulowany czas pracy i uczucie marnowania życia w tej pracy.

Moje pytanie brzmi czy jest sens (wiem jest taki filmik, który mówi, że każdy może się przekwalifikować do IT) w ogóle wysyłać CV. Znam HTML, CSS, JS trochę PHP, linux, model TCP/IP, powiedziałbym, że wiedza na poziomie CCNA. Co robić? wykuć komendy z CCNA i podchodzić pod egzamin? Czy dać sobie spokój, bo wydaje mi się, że przez moje CV jestem skreślony na starcie przez moje poprzednie stanowiska i brak studiów. Jak to wygląda od strony #hr. Aktualnie mam sporo czasu, można powiedzieć, że pracuję na 1/4 etatu, tylko, że długo to nie potrwa, potrzebuję pracy w tygodniu, żeby załapać jakieś doświadczenie.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63448328c327744791404f9d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Wydaje mi się że najbardziej się liczy doświadczenie a nie wykształcenie i certyfikaty. Ja akurat mam studia ale nie IT, certyfikat mam tylko jeden tak naprawdę (nie licząc masy jakichś gównoszkoleń w korpo) ale doświadczenie spore i to mi daje perspektywy na rynku pracy. Ja na Twoim miejscu starałbym się załapać do jakiejś pracy w IT, nawet słabo płatnej a następnie po zdobyciu doświadczenia, zmienić ją na lepiej płatną i
@AnonimoweMirkoWyznania z aplikacją na stanowiska pracy nawet juniorskie daj sobie raczej spokój. Ale wysyłaj CV na oferty stażowe. Niektóre firmy szukają ludzi cały rok, a nie tylko na wakacje. Po stażu masz szansę załapać się na przedłużenie umowy, a po drugie wymagania są jednak nieco mniejsze. Zawsze zostanie Ci jakiś wpis w CV, z którego kiedyś moze wykiełkuje zwykły etat.
@AnonimoweMirkoWyznania: sam sobie musisz odpowiedzieć czy masz oszczędności i dasz radę kilka miesięcy pracować za stawkę stażową, bo prawda jest taka, że ludzi po bootcampach jest bardzo dużo, a firmy boją się ich zatrudniać, nie ma wielu ofert