Wpis z mikrobloga

Mirki, próbował ktoś z was odzyskać pieniądze od komisu? Kupiłem auto (Peugota 307cc, w automacie i z gazem btw) w komisie. Dałem go do znajomego mechanika żeby standardowo wymienił filtry, on już wtedy mowił ze lekko zajechane. Po tygodniu włączył się bieg awaryjny w automacie, dałem rade doejchać do domu, ale stamtąd laweta już musiała zabrać do mechanika. Okazało się, że leci olej ze skrzyni, brakuje przewodów chłodzących do podstawy filtra oleju i brak osłon na tarczach hamulcowych. Mówił mi, że naprawa może wynieść z 4-5k pln więc już lepiej go oddać za wady ukryte.

Tylko no właśnie on zadzwonił do chłopa z komisu, a chłop się wypiera mówiąc, że kobieta go wstawiła do komisu tydzień przed sprzedażą i za sprzedaż ma tylko 500pln więc to nie jego wina. Żona mechanika sporządziła pismo w moim imieniu jako Oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży, ale chłop nie dawał znaku życia od 2 tyg.

Jutro będę się z nim kontaktował. Macie jakieś pomysły co mówić i czy w razie jak powie ze nie odda siana to warto z tym iść do sądu, są jakieś szanse na wygrana? Za auto zapłacone 9.5k, a adwokat za sprawe wezmie z 2.5k z miejsca. Jakieś sugestie jak to rozegrać i czy nagrywać rozmowe? To moja 1 styczność z komisami i taki przypał

#motoryzacja #auto #samochody
  • 172
@s---k: @Karbon315: w idealnym świecie może tak jest. Nie zrozumcie mnie źle, że bronię handlarza, lecz równie dobrze jak gra głupa, mógł kupić za ułamek ceny i nawet nie sprawdzić tego auta (chociaż wiadomo, niska cena skądś wynikała), żeby mieć czyste sumienie, czyli częściowo ZACHOWAŁ SIĘ JAK OP.
W idealnym świecie nikt nie chce Cie umyślnie lub nieumyślnie oszukać. Handlarz zaprasza Cie do domu na kawkę i obiad, abyś jeszcze
@Adicts: @bartek555: xDDD

panie modzie, on tylko o bieg pytał


@elcia1995: wiesz no, kto co lubi. xD Auta z salonu też często mają wady i ktoś słysząc o braniu kogoś do sprawdzenia auta z salonu zacznie się śmiać.
Prawa, prawami, rękojmia, rękojmią. Jak ktoś lubi wygrywać konflikty, to faktycznie nie warto inwestować przed zakupem.

Może jestem dziwny, ale nawet jak mi przysługują prawa zwrotu i tego typu rzeczy, to