Wpis z mikrobloga

Mirki, próbował ktoś z was odzyskać pieniądze od komisu? Kupiłem auto (Peugota 307cc, w automacie i z gazem btw) w komisie. Dałem go do znajomego mechanika żeby standardowo wymienił filtry, on już wtedy mowił ze lekko zajechane. Po tygodniu włączył się bieg awaryjny w automacie, dałem rade doejchać do domu, ale stamtąd laweta już musiała zabrać do mechanika. Okazało się, że leci olej ze skrzyni, brakuje przewodów chłodzących do podstawy filtra oleju i brak osłon na tarczach hamulcowych. Mówił mi, że naprawa może wynieść z 4-5k pln więc już lepiej go oddać za wady ukryte.

Tylko no właśnie on zadzwonił do chłopa z komisu, a chłop się wypiera mówiąc, że kobieta go wstawiła do komisu tydzień przed sprzedażą i za sprzedaż ma tylko 500pln więc to nie jego wina. Żona mechanika sporządziła pismo w moim imieniu jako Oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży, ale chłop nie dawał znaku życia od 2 tyg.

Jutro będę się z nim kontaktował. Macie jakieś pomysły co mówić i czy w razie jak powie ze nie odda siana to warto z tym iść do sądu, są jakieś szanse na wygrana? Za auto zapłacone 9.5k, a adwokat za sprawe wezmie z 2.5k z miejsca. Jakieś sugestie jak to rozegrać i czy nagrywać rozmowe? To moja 1 styczność z komisami i taki przypał

#motoryzacja #auto #samochody
  • 172
@edantes: > Druga sprawa - nie miałeś w umowie klauzuli o tym, że zapoznałeś się ze stanem technicznym pojazdu i zwalniasz komis z ewentualnych roszczeń z tego tytułu?

Co Ty za bzdury piszesz? A jak pójdziesz do lekarza i Ci podsunie papier, że zapoznałeś się ze stanem jego umiejętności i zwalniasz się z ewentualnych roszczeń w przypadku braku jego wiedzy? Śmieszy mnie, że ludzie myślą, że na papierze można napisać co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@s---k: przeczytaj post, auto wstawione w komis przez osobę trzecią, handlarz więc sprzedaje jako komisant, co zwalnia go z odpowiedzialności za wady ukryte.
@puffpuff: to co opisałeś to nie są wady ukryte. Takie rzeczy widać od razu. Co innego, gdyby auto było składane z kilku lub sprzedawane jako bezkolizyjne, a na przeglądzie wyszłoby co innego. W towich interesie jest sprawdzić takie rzeczy podczas oględzin. W sądach nie uznają wady ukrytej, w postaci lejących wtrysków to co tu mówić o brakujących osłonach xD jedyna twoja szansa jest taka, że nie odpowie terminowo na twoje pismo
@puffpuff wygląda to tak, że musisz dać auto na ekspertyzę do biegłego sądowego aby wydał opinie. Tylko takie opinie wiążą sąd. Opinia np rzeczoznawcy jest podważalna w sądzie. Ciężko znaleźć biegłego sądowego, a jak już znajdziesz to jest drogo ( od tysiąca w górę). Skrzynia biegów to ciężki temat jako wada ukryta. Jest to elektronika i się psuje. Może to być zwyczajne zużycie się materiałów. Wada ukryta to wada o której sprzedawca
@puffpuff
Protrip dla wszystkich od dobrej znajomej (nie sprawdzałem czy faktycznie tak jest (nie googlowałem) ale jest ponac jeden duzy plus zakupu samochodu od handlarza/komisu w przeciwienstwie od zwyklego iksinskiego ktory sprzedaje swoje auto nie przez komis.

- Jak kupujesz w komisie/u hamdlarza to oni (jako ze to ich zawod) winni sie znac na tym co sprzedaja (skoro z tego zyja) i jak handlarz/komis sprzeda Ci auto z wada ukryta (sprzedawca nie