Wpis z mikrobloga

Zarabiam bardzo dobrze (10k) a i tak zaczynam się martwić co będzie dalej. Oto moje obecne wydatki:

- Opłaty za mieszkanie - 0.7k - było 400zł
- Rata kredytu na remont - 1.2k (było 600zł)
- Leasing - 3k - było 1.8k
-Jedzenie - około 3k (mocno ograniczyłem chodzenie do restauracji, przestawiłem się na dietę pudełkową a i tak jest drożej niż w 2019)
- Karnet na siłownię/netflix/hbomax/rozrywki - 0.5k

Czyli teraz miesięcznie zostaje mi 1.5k na niespodziewane wydatki/wakacje/prezenty itp ale nie wiem co będzie za parę miesięcy bo jeszcze dochodzi mi rata kredytu za mieszkanie około 5k - obecnie korzystam z wakacji kredytowych.

Zastanawiam się jakim cudem żyją ci wszyscy ludzie którzy zarabiają po 3k i jeszcze mają dwójkę dzieci na utrzymaniu. Bo ja już zaczynam czytać o upadłości konsumenckiej a zarabiam bardzo dobrze.

#kryzys #inflacja #zarobki #nieruchomosci #kredythipoteczny #zalesie #gospodarka
  • 35
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mirkowa1000: @ImDanny:

Czemu niby zarzutka? Gdy chłop brał leasing to wychodziła mu rata 1.8k przy zarobkach 10k jest to akceptowalna rata.

3k na jedzenie? Ja płacę 1400 za katering (20 dni w miesiącu), weekendy zamawiam, chodzę do restauracji, czasami do baru, myślę że do 3k może dobije. Można taniej wiadomo. Ale skoro takie zarobki to 'bardzo duzo' to nie będziemy przecież oszczędzać na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mirkowa1000: rzeczywiście ten schemat się często pojawia.

Jak jeszcze ktoś zbiera na wkład własny albo ma kredyt hipoteczny wtedy z takiego 10k zostaje już całkiem niewiele.

Po prostu jest tutaj wiele osób które nie mieszkają w dużych miasta, mają o wiele mniejsze zarobki i wydaje im się że takie 10k to jest niewiadomo co i że mając tyle żyli by jak królowie co chce zdementować. Jak nie ma się mieszkania na własność to z tego 10k zostaje na prawdę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
- Co to są te rozrywki? Po co Tobie Netflix i Hbomax? Zbędne koszta
@dunayer:

Cmon, nie pisz tak, to może być cokolwiek, gokarty, ścianki wspinaczkowe, lekcje pływania, kino, cokolwiek.

Bez hobby i rozrywki co człowiekowi
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: Koszty życia w mieście są bardzo względne. Ja podsumowałem sobie rok 2021 to czynsz + media + internet wyniósł mnie 1800 zł miesięcznie. Dzielenie tych kosztów z drugą połówką wychodzi taniej niż dzisiaj wynajęcie pokoju. Rata za kredyt na mieszkanie 1,2k. Lubie gotować, ale potrafię też robić zakupy tak, żeby się nimi nie katować (kupuję sezonowo w markecie owocowo-warzywnym + resztę produktów kupuje w promocjach) i z tego gotuje.
  • Odpowiedz
@Viado: 10k to nie jest bardzo dobrze.
@dunayer: 500 zl miesiecznie na hobby to nie jest duzo. 6k rocznie- czyli 1 tygodniowy wyjazd na narty jak ktos jezdzi. to tylko 1 przyklad z brzegu. na dluzsza nete nie da sie funkcjonowac tylko w trybie praca==> dom
  • Odpowiedz
Jedzenie - około 3k (mocno ograniczyłem chodzenie do restauracji, przestawiłem się na dietę pudełkową


@Viado: xD osoby, które zarabiają mniej po prostu gotują w domu dla całej rodziny i wychodzi im to taniej niż dieta pudełkowa dla jednej osoby.
  • Odpowiedz