Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Długie noże i spoglądanie w otchłań

Tydzień skończył się oczekiwanym spadkiem, ale nie był to łatwy czas do handlu. Zmienność utrudniała wejście na pozycję, rynek jednak w towarzyszeniu tych konwulsji wchodzi prawdopodobnie w kolejną falę spadkową.

Wiele się działo już od pierwszych godzin handlu, jednak poniedziałkowy ruch w dół okazał się falstartem. Grając zgodnie ze strategią z ostatniego wpisu dopiero czwartek dałby powodzenie, bo stopy zwyczajnie nie wytrzymały zakresu wahań. Wycinanie pozycji zmieniło stan portfela i nerwów, ale nie zmieniło jednak obrazu technicznego. Zarówno tygodniówka, jak i wykres dzienny wskazują, że ostatnie miesiące wahań kurs opuszcza dołem, w skrajnym wariancie celując w 10873 (RGR z tygodniówki).
Ciekawie wygląda też wykres miesięczny, na którym niedokończona jeszcze świeca naruszyła zakres 7 miesięcznych minimów. Do końca zostało 5 dni, więc teoretycznie możliwa jest cofka, bo wszystko dzieje się na zniesieniu Fibo 50% mierzonego od covidowego dołka. Jednak następne zniesienie to dopiero okolice 11300 i krótsze interwały wskazują na ruch właśnie w tamtą stronę.
Patrząc na H4 widać mocne wyłamanie. Szukając korekty wybicia można myśleć o zasadzeniu się na S przy 12404 i 12694 lub obserwować godzinówkę i wejść bardziej kierunkowo. Tam mamy rozpoczętą konsolidację, której zarys przypomina spadkową flagę, w jej wnętrzu górny zakres wahań może sięgnąć 12465 i tam ustawię S ze 100 punktowym SL, które przesunę na BE przy 12311, TP 12072. Jeśli ta konsolidacja się „rozleci”, to i tak będę próbował zapolować intra przy wyłamaniu dołem.

Osobiście w ubiegłym tygodniu nadal utrzymywałem pozycje z połowy sierpnia, ale intraday trochę się namęczyłem. Miałem łącznie 10 transakcji, na których straciłem w sumie -76 punktów (+79 -27,5 -104 +52,5 +30 -215,5 +118 +26 +5 -39,5 największa strata to ta bazująca na wejściu z ostatniego wpisu).

Historia wpisów po sznurku
20 lutego 21 lutego 23 lutego 4 marca 6 marca 13 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 9 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 8 maja 15 maja 22 maja 5 czerwca 12 czerwca 19 czerwca 26 czerwca 3 lipca 10 lipca 15 lipca 17 lipca 24 lipca 31 lipca 7 sierpnia 15 sierpnia 21 sierpnia
28 sierpnia 4 września 11 września 18 września

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
DJ007 - DAX Futures – Długie noże i spoglądanie w otchłań

Tydzień skończył się ocz...

źródło: comment_1664117445Oag0WRSX5kvgpDz3Mcnm4Q.jpg

Pobierz
  • 8