Wpis z mikrobloga

@jaczyliktoo Ja na przykład lubię grać na gitarze, ale z karierą w muzyce trochę ciężko. Nawet jakbym założył bieda weselny zespół pomimo tego, że to ostatnia rzecz w muzyce jaką chciałbym robić to i tak musiałbym mieć skądś kasę na sprzęt, dojazdy itd. Do tego musiałbym znaleźć odpowiednich ludzi. Także fajnie, fajnie ale to nie jest wcale takie proste i czasem trzeba robić coś co nie sprawia żadnej przyjemności. Chociażby po to
@WiemyCoWiemyKogo:

ja nie mam do nikogo pretensji tylko przedstawiam perspektywę której oskariat bananni nie pojmuje, że nie każdy może robić co chce w życiu

Co robiłeś w liceum? Na ile % napisałeś maturę? Poszedłeś na jakiekolwiek studia, czy piłeś piwo z kumplami na narzekałeś że nie ma możliwości?
@niecodziennyszczon: mi to zajęło ponad 10 lat, bujałem się po różnych pracach, żeby znaleźć to czym chce się zajmować. Nie mówię, że to łatwe, po prostu trzeba robić, a nie narzekać i tu jest całe sedno sprawy. Młodzi ludzie, a mentalnie jak emeryci z PRLu, to na #!$%@? nam był ten cały rozwój technologiczny ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A co do tej chatki i gór, to polecam
@IlIlIlIlIllll: warunki do nauki i pracy zdalnej XDDDD
Najtańszy komputer starczy, potrzeba tylko CHĘCI.

Posiedzieć rok nad czymś, dostać prace i odcinać kupony.

500+ co miesiąc i dalej wymówki że pieniędzy na laptopa dla dziecka nie ma. A na papieroski piwko czy nową plazme zawsze się znajdzie.
Bieda jest w głowie, nie w portfelu.
ja nie mam do nikogo pretensji tylko przedstawiam perspektywę której oskariat bananni nie pojmuje, że nie każdy może robić co chce w życiu.xd co wy #!$%@? oglądacie co wy czytacie że myślicie że kazdy w świecie.jest.panem własnego losu xd. Świat to #!$%@? miejsce w którym o losie decydują koordynaty miejsca urodzenia a nie chęc zmiany. Powiedz somalijczykowi żeby wziął nadgodziny to się wyrwie z biedy xddd


@WiemyCoWiemyKogo: pijesz do mnie, chociaż
zbiór zajęć interesujących nie pokrywa się ze zbiorem zajęć koniecznych do wykonania, gospodarka potrzebuje więcej pracowników fabryk, sprzątaczy i śmieciarzy niż akrobatów cyrkowych, instruktorów jogi i influencerów. Taka rada "po prostu rób to co lubisz" może i ma sens kiedy jest kierowana do konkretnej osoby, ale rzucona w przestrzeń to puste słowa.


@Yxonumei: nie chce nawet myśleć, gdzie bym był, gdybym do serca brał to czego oczekiwał ode mnie świat. Zaczynając
nikt nie płaci za oglądanie TV, czytanie książek, słuchanie muzyki, jedzenie, spanie, walenie konia, spacerowanie, picie alkoholu, ćwiczenie na siłowni, podróżowanie...


@Bumelante: masz 12 lat, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Serio nie widzisz różnicy między rozrywką w wolnym czasie od tego, że w dzisiejszych czasach możesz zawodowo robić co tylko chcesz? Szczerze to nawet z Twoich rozrywek można byłoby zrobić zawód i mieć z tego hajs
@niecodziennyszczon: nie piłem bezpośrednio do ciebie, tylko w ogóle ludzi, którzy się tu wypowiadali. Trochę chce człowoek otworzyć oczy ludziom, że można coś w życiu zrobić, a tu taki #!$%@?, jest źle i będzie jeszcze gorzej. Panie jak żyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@wetorek2: No wyobraź sobie ze masz rodziców alkoholików i stary cię #!$%@? pasem bo źle do mieszkania wszedłeś. Albo masz rodzeństwo niepełnosprawne, rodzina biedna jak #!$%@? i nawet jak już ogarniesz syf z domu to już nie ma siły na naukę. #!$%@? to ze jesteś zdrowy, z normalnej rodziny to już dużo.
Nie chce mi się wypisywać przykładów bo wystarczy spojrzeć dalej niż korwinistyczne postrzeganie świata.
@IlIlIlIlIllll: masz rodziców alkoholików i niepełnosprawne rodzeństwo?
Kto bronił uczyć sie i wyjechać na studia? Ale to wymaga pracy, a nie jojczenia w internecie.

Akurat mój kolega jest z takiej rodziny, mama alkoholiczka. Wyjechał na studia, stypendium socjalne + praca w żabce. Utrzymał się w mieście i #!$%@?Ł. Wczoraj napisał że dostał podwyżke do 18.500 brutto. Da się, ale trzeba chcieć, a nie narzekać w internecie że się nie da
Serio nie widzisz różnicy między rozrywką w wolnym czasie od tego, że w dzisiejszych czasach możesz zawodowo robić co tylko chcesz?


@jaczyliktoo: no i co z tego? Jak to się ma do twojego wpisu żeby robić to co się lubi? Dajmy na to tych lubiących oglądać filmy, niech zostaną burzliwymi recenzentami, myślisz że na rynku jest miejsce dla wszystkich?
opłaca się zapierdlać po 12h, żeby mieć 4.5k zdalnie a zostaje #!$%@?? Jakie studia trzeba skończyć, czy bez znaczenia i po każdym się luźno pracę znajdzie? Nie może twoja różowa zostać sex workerką, łatwa praca i lepsza kasa


@przegro_pisarz: Na dłuższą metę często tak. Wielu wśród ludzi którym się udało zrobić karierę bez znajomości to właśnie po 12h dziennie #!$%@?ło łącząc studia z pracą albo rozwijając własny biznes po godzinach.

Nie
ja nie mam do nikogo pretensji tylko przedstawiam perspektywę której oskariat bananni nie pojmuje, że nie każdy może robić co chce w życiu.xd co wy #!$%@? oglądacie co wy czytacie że myślicie że kazdy w świecie.jest.panem własnego losu xd. Świat to #!$%@? miejsce w którym o losie decydują koordynaty miejsca urodzenia a nie chęc zmiany. Powiedz somalijczykowi żeby wziął nadgodziny to się wyrwie z biedy xddd


@WiemyCoWiemyKogo: Tak, to prawda że