Wpis z mikrobloga

Ceny najmu we Wrocławiu już totalnie powaliło xD Porównuje ceny do innych miast - #poznan to już jakieś 1k taniej przy 55mkw, #warszawa w sumie prawie na równi cenowo z Wrocławiem, zależy jaka dzielnica (ale no na względzie trzeba mieć, że kijowa dzielnica w Wawie dalej ma na 99% lepszy dojazd niż "ścisłe centrum" Wrocławia - thx MPK).
Jak widze, kwadrat 50mkw w kuźwa Smolcu (nawet nie Wrocław) za 3500zł + rachunki to ja już nie wiem kto tu chce zacząć wynajmować w tym mieście, to już nie jest kwestia tego, że nie stać, bo pensja z IT spoko, różowa też spoko zarobki, ale czuje się jak frajer płacąc za to, że mieszkam we Wrocławiu xD Miasto jak miasto, a ceny z czapy. Tak tak, kup mieszkanie - nawet jeśli (bo przymiarki mam żeby w przyszłym roku) - to znowu Wrocław to frajerstwo, ceny pokroju 10-11k za metr albo 9k na wypizdowie, gdzie dojazd z wypizdowia wrocławskiego do centrum jest czasami gorszy niż dojazd pociągiem z Opola xD

Aaaaa kuźwa przestałem się lubić z tym miastem, mam jeden wielki beef na to co się odjaniepawliło przez ostatnie 5 lat z tym miejscem.

Tak tak wiem, że październik się zbliża, ale też zbliża się w innych dużych miastach, także argument inwalida IMO.

#mieszkanie #mieszkania #wynajem #wroclaw
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pantegram: Tak, niestety w Polsce jak dowolne budżetowe grupy zawodowe protestują bo zarabiają śmieszne pieniądze, np. nauczyciele, policjanci, lekarze to w telewizji zaczyna się kampania nienawiści a idioci tylko temu przyklaskują i jeszcze walą chamskie teksty typu "jak im się nie podoba to niech jadą/idą do korpo"

A później zdziwko i w---w na cały świat, że na interwencje policji czeka się 2h, do lekarzy kolejki na 5 lat do przodu,
  • Odpowiedz
dlaczego pracownicy IT pracujący w większości zdalnie, dalej chcą mieszkać w Polsce? Już dawno bym siedział w jakiejś Tajlandii albo innym k-------e za grosze. Niestety teraz już za daleko zaszedłem w innej branży, żeby się przebranżowić na zdalną ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Ogau: odpowiem za siebie. sprawdzilem kraje które mnie interesowały, i wszędzie bym musiał "dopłacić" i by mi zostawało sporo mniej hajsu niż w polsce
  • Odpowiedz