Wpis z mikrobloga

Ceny najmu we Wrocławiu już totalnie powaliło xD Porównuje ceny do innych miast - #poznan to już jakieś 1k taniej przy 55mkw, #warszawa w sumie prawie na równi cenowo z Wrocławiem, zależy jaka dzielnica (ale no na względzie trzeba mieć, że kijowa dzielnica w Wawie dalej ma na 99% lepszy dojazd niż "ścisłe centrum" Wrocławia - thx MPK).
Jak widze, kwadrat 50mkw w kuźwa Smolcu (nawet nie Wrocław) za 3500zł + rachunki to ja już nie wiem kto tu chce zacząć wynajmować w tym mieście, to już nie jest kwestia tego, że nie stać, bo pensja z IT spoko, różowa też spoko zarobki, ale czuje się jak frajer płacąc za to, że mieszkam we Wrocławiu xD Miasto jak miasto, a ceny z czapy. Tak tak, kup mieszkanie - nawet jeśli (bo przymiarki mam żeby w przyszłym roku) - to znowu Wrocław to frajerstwo, ceny pokroju 10-11k za metr albo 9k na #!$%@?, gdzie dojazd z #!$%@? wrocławskiego do centrum jest czasami gorszy niż dojazd pociągiem z Opola xD

Aaaaa kuźwa przestałem się lubić z tym miastem, mam jeden wielki beef na to co się odjaniepawliło przez ostatnie 5 lat z tym miejscem.

Tak tak wiem, że październik się zbliża, ale też zbliża się w innych dużych miastach, także argument inwalida IMO.

#mieszkanie #mieszkania #wynajem #wroclaw
  • 22
@Arogancky: jak częściej zmieniałem mieszkania we Wro, jakieś 5 lat temu to generalnie jeśli trzymałeś się zasady - byle nie we wrześniu/październiku + polowanie na pojedyncze oferty, to wychodziło spoko. Ale teraz jak obserwuje to raczej nikt dobrych ofert nie wrzuca, po znajomościach też lipa
@Reepo: Wrocław to - zaraz po GOPie i tuż przed Krakowem - IMO najlepsze miejsce do życia w Polsce, to co się dziwisz, tutaj każdy młody chce teraz mieszkać. No i każdy uchodźca oraz programista, bo ofert mnóstwo, tak jak i hajsu na ich kontach. Poznań dla odmiany to dziura coraz większa z roku na rok, Bydgoszcz na sterydach, ogniwo pośrednie między II ligą polskich aglomeracji a top 5, więc siłą
@Reepo: dlaczego pracownicy IT pracujący w większości zdalnie, dalej chcą mieszkać w Polsce? Już dawno bym siedział w jakiejś Tajlandii albo innym #!$%@? za grosze. Niestety teraz już za daleko zaszedłem w innej branży, żeby się przebranżowić na zdalną ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A jak już tu siedzisz i macie kasę to przecież kredyt jest dużo bardziej opłacalny, niż wynajem ¯\_(ツ)_/¯
Jest Hiszpania, Skandynawia, USA, Japonia.


@Ogau: Hiszpania - rynek najmu i nieruchomości jeszcze dużo bardziej #!$%@? niż ten w PL... Oprócz tego bezrobocie wśród młodych jedno z największych w Europie jak nie największe, brak pracy generalnie, jak planujesz mieć dzieci to słabo generalnie bo nie wiadomo czy one pójdą w IT... Poza tym kraje jak Hiszpania w pierwszej kolejności dotknie kryzys klimatyczny i tam będzie najwięcej dni powyżej 40 stopni.

Skandynawia
@Romska_Palo_Ul_Laputa: Rynek IT to w ogóle teraz większość zdalnie więc nie wiem czy to należy brać pod uwagę, dla mnie ważny jest komfort życia i dostęp do usług, wro mocno spada z dostępnością usług jak prywatni lekarze, kolejki over 90000, sklepy są przepełnione, zbiorkom też full, trochę miasto nie nadąża za tym ile ludzi się tu pakuje


@Reepo: No już nie wymyślaj że it to głównie zdalnie teraz bo to
wro mocno spada z dostępnością usług jak prywatni lekarze,


@Reepo: A czy tak nie jest wszędzie w Polsce? Skoro lekarzy nie ma w dużych miastach to gdzie mają być? Bo przecież na pewno nie na prowincjach... Poczytaj sobie raport NIK o dostępie kobiet do ginekologa na polskich wsiach. Spoiler alert: nie ma go... Na jedną przychodnię przypada po 27 tys. kobiet :/ w wielu gminach po prostu nie ma ani jednej