Wpis z mikrobloga

Byłem po miód u pszczelarza na wsi na oko 50-60 lat. Pierdu pierdu zapytał czym się zajmuję - aaa mówię, że komputery i takie tam. On mówi, że fajnie fajnie, bo on też bardzo się interesuje komputerami i tak sobie hobbistycznie robi to i owo. Zapytałem co na ten przykład - a on - że na przykład tydzień temu napisał sobie aplikację na androida do obsługi pasieki. Nigdy nie patrz z góry na człowieka, którego nie znasz.

#android #programowanie #pszczelarstwo #coolstory
  • 66
@L24D: usunąłeś z pasty "A za tydzień ma rozmowę na stanowisko junior artist java developera.", prawda?

Poza tym do takich rzeczy to są często gotowe projekty, gdzie wystarczy tylko zmienić kilka parametrów i adresy. To tak jakby mechanik mówił, że zaprogramował software do auta, a tak naprawdę zmienił tylko kilka parametrów przez OBD z disabled na enabled.
Co to jest apka do obsługi pasiek? Zautomatyzował je jakoś?


@TomaszA2: wiem, że tu powyżej to pasta. Ale oglądam czasem filmiki o pasiekach na YT i goście często umieszczają w ulach różne czujniki, np temperatury czy wilgoci. Spokojnie można pod to podłubać jakąś appkę ;)
Byłem po miód u pszczelarza na wsi na oko 50-60 lat.


@L24D: To długo.

@unfolding właśnie zawsze się zastanawiam czytając wpisy "programistów" zarabiających po 20k miesięcznie, jak to jest możliwe, że pracując w takim zawodzie, niepotrafią stworzyć wpisu bez błędu. No kurde, co drugi wpis takiego programisty wygląda jakby dwunastolatek pisał.

@L24D powiesz jak to jest?
Sorry ale nawet gdyby nie napisał sobie tej apki, to dlaczego miałbyś patrzeć na kogokolwiek z góry? Bo jesteś pan z miasta co siedzi na homeoffice i gardzi zwykłymi śmiertelnikami?


@geodetaPiotr: choćby dlatego