Wpis z mikrobloga

Byłem po miód u pszczelarza na wsi na oko 50-60 lat. Pierdu pierdu zapytał czym się zajmuję - aaa mówię, że komputery i takie tam. On mówi, że fajnie fajnie, bo on też bardzo się interesuje komputerami i tak sobie hobbistycznie robi to i owo. Zapytałem co na ten przykład - a on - że na przykład tydzień temu napisał sobie aplikację na androida do obsługi pasieki. Nigdy nie patrz z góry na człowieka, którego nie znasz.

#android #programowanie #pszczelarstwo #coolstory
  • 66
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Po czym moje i jego spojrzenia się spotkały. W tym momencie wiedzieliśmy że odnaleźliśmy w sobie bratnie dusze których szukaliśmy całe życie, po czym oddaliliśmy się w stronę zachodzącego słońca, a nad nami bzyczały pszczoły.


xD rozbawiło
  • Odpowiedz
@L24D: @geodetaPiotr: @axelrodi: Dzieci drogie, co innego patrzec na kogos z gory i go nie szanowac, gardzic nim a co innego Pana Pszczelarza traktowac jak zwyklego chlopa ktorym w 99.9% wypadków jest. Tak samo jak podbijam do budowlancow, to zakladam komunikacje na niskim poziomie, tak samo jak podbijam do typka w bibilotece to raczej zakladam ze moge byc bardziej "wyrafinowany" komunikacyjnie. Tyle i az tyle, zwykla statystyka a nie
  • Odpowiedz
@grzegorzo: żeby nie było, ja patrzę na wielu ludzi 'z góry' ale zazwyczaj w kontekście patologicznego zachowania, lenistwa czy buractwa. Nigdy na profesje, co najwyżej z podziwem. Mogę o sobie powiedzieć, że mam dwa zawody (geodeta i it) i z doświadczenia widzę, że jednak w IT jest zdecydowanie więcej typów co 'patrzą z gory'
  • Odpowiedz
@L24D: uff, jak dobrze, że pan pszczelarz kliknął coś kiedyś w kąkuter. Inaczej jego klient, Mirek, nadal przyjeżdżałby kupić miód z wyraźnym grymasem obrzydzenia i pogardy na twarzy.
  • Odpowiedz
i z doświadczenia widzę, że jednak w IT jest zdecydowanie więcej typów co 'patrzą z gory'


@geodetaPiotr: Przecież dzisiejsze IT to jest współczesna wersja przemysłu ciężkiego, górnictwa i hutnictwa w czasach świetności na śląsku, więc nie wiem gdzie tam można wpaść na pomysł by patrzeć z góry na kogoś. Po prostu dobrze opłacane robole i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz