Wpis z mikrobloga

#java

#j2ee

#programowanie

Mam projekt aplikacji nadzorowany przez Maven i lokalną bazę na derby. Baza będzie przechowywać historię leczenia Pacjenta w placówce NFZ (recepty, diagnozy, choroby etc.). Jak uruchamiam aplikację, to będzie istnieć możliwość zalogowania się do "systemu" tylko jednego pacjenta. Jako dostawca JPA służy Hibernate.

Mam klasę wygenerowaną przez Netbeansa:

http://www.wklejto.pl/187375

Wiadomo, że : "Rozpoczęcie pracy z Hibernate zawsze rozpoczyna się od jego konfiguracji - wywołania odpowiedniej metody Configuration.configure(), która odszukuje plik konfiguracyjny i wykonuje zawarte w nim instrukcje. Po tym następuje utworzenie fabryki sesji Hibernate za pomocą metody Configuration.buildSessionFactory(). W tym momencie, jeśli nie został rzucony żaden wyjątek, zakłada się, że Hibernate jest w pełni skonfigurowany.

Jak wzbogacić moją klasę o sytuację wyjątkową ? HibernateException jest wyjątkiem unchecked .
  • 8
@Kamileeek: Odnośnie tej sytuacji wyjątkowej to rzuć tylko błąd w logi i sobie daruj. Jeśli ten wyjątek ma wystąpić to wystąpi tylko na starcie apki. A kiedy będzie taka apka startować? Raz na parę miesięcy? Jak ktoś będzie ją odpalił i ta nie ruszy to spojrzy w logi co się dzieje (np, że nie może podpiąć się do bazy).
@echelon_: no dobra raz na tydzień i jakbys mial wersje mobilna android javafx albo webowa no wiadomo nikt sie codziennie nie loguje do niej moze raz na miesiac np;p

tylko ze to w ramach nauki jest robione;p ale chee porzadnie zrobic
@Kamileeek: Jakie kurde raz na tydzień? Apki takie startują raz na miesiąc albo i rzadziej. A nawet jeśli chcesz wersję mobilną to przecież coś ją musi udostępniać. Chyba, że chcesz postawić bazę danych na telefonie.