Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Informatyczne mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°) co warto kupić taniego laptopa marki ASUS za 1200 PLN w sklepie media expert czy przywrócenie do życia starego PCta (12 letniego)? Sprzęt ma służyć głównie do codziennego użytku (praca/studia, przeglądanie sieci, obejrzenie jakiegoś filmu) także wymagań nie mam dużych. Co się opłaca? Bawić się w reanimacje staruszka czy kupienie nowego?
( ͡° ͜ʖ ͡°) no i czy korzystać z usług z sklepu za jedyne 120 PLN by mi chłopy skonfigurowały sprzęt czy zaciągać rad informatycznych mirków za darmo i z ich pomocą skonfigurować nowy sprzęt? ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy mirki nie strollują mnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#informatyka #pytanie #pytaniedoeksperta #programista15k #komputery #kupujzwykopem

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6315e8bc2b78520d6299c248
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 13
przywrócenie do życia starego PCta (12 letniego)


@AnonimoweMirkoWyznania: ale co to znaczy? Masz peceta bez dysku i karty graficznej czy po prostu był stary i odłożyłeś. Jak stary?

Rozumiesz, że to jest tak głupie pytanie jak 'kupić nowy używany samochód czy przywrócić do życia samochód po dziadku?'. Nie wiem #!$%@?, nie wiem co to za samochód i czym jeździł dziadek i w jakim ten samochód jest stanie ( ͡° ͜
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: jak 12 lat to pewnie 3gen Intel, jak to i5 lub i7 to wystarczy do tego co potrzeba, dodaj ramu do tych 8gb chociaż, koniecznie SSD dysk. Ewentualnie karta graficzna.

I lecisz. Sam mam tak zmodyfikowanego łapka z i5 3gen SSD i 16gb ram, daje radę. Jedyny czego mi brakuje to karta graficzna bo jadę na integrze
@AnonimoweMirkoWyznania Napisz jaką ma specyfikację 12-letni PC i w czym problem, dopiero wtedy można odpowiedzieć. Nowy lapek za 1200zł to bardzo energooszczędna opcja ale to tylko i wyłącznie tyle jak chodzi o plusy takiego sprzętu - generalnie będzie ch...wy. Albo używka PC, albo używka laptop, albo "reanimacja" starszego PC, zależnie co tam jest i jaki jest kłopot.