Wpis z mikrobloga

Orientuje się któs jak ma się prawo w sytuacji gdy ksiagowa agencji przez pomyłke przelewała wieksze wypłaty (chodzi o zwrot kosztów dojazdu do pracy) przez 2-3 miesiące i teraz jest taka sytuacja ze moi znajomi musza spłacac po 10000zł w wzwyż i do tego mój ojciec dostał wezwanie do biura (jutro) i powiedzieli mu przez telefon ze to nie rozmowa na telefon a ostatnie jego wypłaty były o wiele większe niż zazwyczaj przy tych samych godzinach, miał ktoś może podobną sytuacje?
#holandia #emigracja #pracbaza #ksiegowosc
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@QTINIO:

Orientuje się któs jak ma się prawo w sytuacji gdy ksiagowa agencji przez pomyłke przelewała wieksze wypłaty


xD j----e robaki i zlodzieje
  • Odpowiedz
@SolarisYob

Pensja co miesiąc bywa inna, bo są premie w różnej wysokości.


Dokładnie. A pracownik doskonale wie ile w danym miesiącu zarobił i co mu się należy. System premiowy jest jasny i zrozumiały dla zainteresowanych. Nie rozumiem jakie ma znaczenie to, że co miesiąc zarabia się różnie.
  • Odpowiedz
@kiszczak: co to jest premia uznaniowa? W jednym miesiącu dostaniesz 200 zł uznaniowej, w innym 1200 zł.

I pracownik NIE WIE, ile premii uznaniowej dostanie w danym miesiącu, bo to widzimisię pracodawcy.
  • Odpowiedz
@SolarisYob: Jeśli pensja nie odbiega, np było ~5tys a dostajesz 5520, to ok. Ale wtedy nie masz do oddania dużo, ale jak zamiast ~5tys dostajesz 8tys to chyba coś nie tak i warto zapytać.
Op napisał po 10tys do zwrotu za 2-3 miesiące czyli mówimy to o 3k+ różnicy
  • Odpowiedz
@peszmerd: zgadza się, w normalnym cywilizowanym kraju masz wpisane na umowie, ile dostaniesz. Ale polskie robaki muszą kombinować na umowach, jakby tu jeszcze u--------ć pracownika.

I przyjdzie taki polski c--j jeden z drugim po 3 miesiącach i mówi "oooo przez pomyłkę dostał pan za duża premię uznaniową, zwracaj albo sąd". Ja p------ę.
  • Odpowiedz
@zibizz1: tak około 3k róznicy czyli 600-700 euro, wszystko sie dzieje w Holandii i takie premie są a zwłaszcza kiedy jest sezon czyli czerwiec, lipiec i sierpień
  • Odpowiedz
@QTINIO: kolego ja mam dla Ciebie radę- nieoddawac i mieć w------e. Pare razy mi się to zdarzyło. Nic nigdy nie oddałem i pracowałem dalej w danym miejscu. Kiedyś w UK wpadło mi 5 stówek 2 dni przed świętami:)
  • Odpowiedz
@SolarisYob

I pracownik NIE WIE, ile premii uznaniowej dostanie w danym miesiącu, bo to widzimisię pracodawcy.


Wie, bo co wypłatę pracownik otrzymuje taką informację: w zależności od kraju nazywa się to inaczej, payslip, pasek płacowy itp.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kiszczak: racja, wszystko jest na odcinku z wyplaty. Sa premie w nl ale ja np dostaje raz w roku 4% od dochodu rocznege. Wydaje mi sie ze dobrze zdawali sobie sprawe ze dostaja wiecej niz powinni ale liczyli ze nikt sie nie kapnie. Kasa moim zdaniem do oddania
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kiszczak: nawet napisal ze przy tych samych godzinach wyplaty byly o wiele wyzsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ksiegowa moze sie pomylic, nie wnikam, ale kase i tak musza oddac. Polacy to chyba zawsze beda kombinowac
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
premia uznaniowa to polski wymysl dla idiotow, w cywilizacji zachodniej masz normalna pensje bez widzimisie ppracodawcy

@peszmerd: skąd info, że Polacy jako pierwsi wprowadzili bonusy uznaniowe, a inne kraje go zaadaptowały?
  • Odpowiedz